Babasının devrettiği koltuğu Öztürk’ten devraldı

Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın kurucu başkanı Mümtaz Alper’den görevi devraldıktan sonra 29 yıl bu görevi sürdüren Mehmet Öztürk’ün istifasının ardından, oda başkanlığına Mümtaz Alper’in oğlu Ümit Alper seçildi.

Babasının devrettiği koltuğu Öztürk’ten devraldı
 Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Öztürk’ün sağlık sorunlarından dolayı istifa etmesinin ardından yapılan oda başkanlığı seçimini, Ümit Alper kazandı.

Alper, göreve geldikten sonra Öztürk için Kavaklıdere ilçesine bağlı Çayboyu Mahallesi’nde veda yemeği düzenledi.

Düzenlenen yemeğe, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Ümit Alper, önceki başkanı Mehmet Öztürk, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile aileleri katıldı

Yemeğin ardından bir konuşma yapan Alper, kendisine bu görevi verenlere teşekkür ederek, görevini layıkıyla yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Alper, Mehmet Öztürk’ün 29 yıl boyunca bu görevi layıkıyla sürdürdüğünü belirterek, “Bizler de Mehmet amcanın bıraktığı bu bayrağı, Şükrü başkanımızın önderliğinde daha ileriye götürmenin mücadelesini vereceğiz” dedi.

Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığının kendisi için ayrı bir manevi yönü olduğunu anlatan Alper, “Odamız, 1974 yılında rahmetli babam Mümtaz Alper tarafından kurulmuş ve 1988 yılında Mehmet amcamız bu görevi babamdan teslim almış. Kaderin bir cilvesi, yıl 2017 ve 29 yıl sonra bu görev tekrar bize nasip oldu. Benim için bu görevin ve üstleneceğim bu sorumluluğun en büyük manevi hazzı da budur. İnşallah bundan sonra da, bugüne kadar olduğu gibi Kavaklıdere esnafımızın sorunlarını en iyi şekilde aşmak için her türlü mücadeleyi vereceğiz” diye konuştu.

Mehmet Öztürk’ün bu güne kadar Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası önemli katkılar sağladığını belirten Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız ise, Öztürk ve yönetimine Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Ayyıldız, gençlere bayrağı teslim eden Öztürk’ün güzel bir jestte bulunduğunu belirterek, “Oda başkanlarımız ve yönetimlerinin tek beklentisi bir teşekkürdür. Bu ne paraya ne de pula değiştirilir. Bu yüzden kendisine verdiğim değeri göstermek için bu plaketi kendisine sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Şükrü Ayyıldız ve Ümit Alper, odaya katkılarından dolayı Mehmet Öztürk’e plaket sundular.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet yavuz
mehmet yavuz - 7 yıl Önce

Guzel bir gorevi devralma ve veda etkinligi olmus . Guzellikler daima guzellik dogurur. Tebrik ediyor ve gozlerinden opuyorum

SIRADAKİ HABER

banner95