Bağlama Kursu Başlıyor

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında düzenlediği kurslarla her yaş kesiminden kişiye hitap eden Yatağan Halk Eğitim Merkezi’nde önümüzdeki hafta içinde başlayacak olan ‘Bağlama kursu’nun hazırlıkları başladı. Kursa kayıtların devam ettiğini belirten Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan; “Yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz” dedi.

Bağlama Kursu Başlıyor
  

Eğitim-Öğretim yılı içinde düzenlediği kurslarla her kesimden insana hitap eden Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, yaz dönemini de en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla hazırlıklara başladı.

Yatağan Halk Eğitim Merkezi ana bina ve YEAŞ’ta düzenlenen kurslarda üretilen eserler geçtiğimiz günlerde düzenlenen sergilerle görücüye çıkarken, yaz dönemi için de önemli projeleri olduğunu belirten Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan, yaz dönemi kurs programına bağlama kursuyla başlayacaklarını belirterek; “Yatağan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlediğimiz kurslara halk yoğun ilgi gösteriyor. 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı’nda düzenlenen Aile Eğitimi, Aşçılık, Ahşap Boyama, Çeyiz Hazırlama, Tiyatro, Okuma Yazma, Halk Oyunları, Satranç, Yabancı Dil, Nakış, Giyim, Bilgisayar, Sınavlara Hazırlık, Halıcılık, İlkyardım, İş Güvenliği, Orman Emvali Üretim İşçiliği, Osmanlıca, Ebru, Uzak Doğu Sporları, Zeytin Yetiştiriciliği gibi kurslarda toplam 2187 kişiye eğitim verdik ve kurslarımıza katılanların 1431’i belge almaya hak kazandı.

Amacımız yaz sezonunu da en iyi şekilde değerlendirmek. Özellikle yaz tatilinde olan öğrencilerimize hitap edecek olan pek çok kurs açmayı düşünüyoruz.

Kurslarımızın ilki önümüzdeki hafta başlayacak olan bağlama kursu olacak. Başvurularımız devam ediyor.

Ayrıca, İngilizce, Voleybol, Basketbol gibi kursların yanı sıra talep geldiği taktirde çeşitli kurslarımızı da hizmete açabiliriz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2013, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER