Bahçeli Yatağan’dan Başbakan’a Yüklendi

Yerel seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyaret ve açılış için Muğla’ya gelen Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Yatağan’da MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak’ın seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi. Bahçeli açılış öncesi kendisini bekleyen yaklaşık 5 bin kişiye hitap ederek Başbakan’ı eleştirdi. Bahçeli Yatağan ziyaretinde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Bahçeli Yatağan’dan Başbakan’a Yüklendi
 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri çalışmaları kapsamında cumartesi ve pazar günleri bir dizi inceleme ve açılış için Muğla’da bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak’ın seçim bürosu açılış öncesinde halka hitap etti. Bahçeli Yatağan’da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşırken partililer Devlet Bahçeli ile fotoğraf çektirmek için yarıştılar. Bahçeli'ye Yatağan ziyareti sırasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Kadın Kolları Genel Başkanı Dr. Şennur Şenel, Ankara Milletvekili Zuhal Topçu, Muğla Milletvekili ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, İl Başkanı Mehmet Korkmaz ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz eşlik etti.

Bahçeli, burada yaptığı konuşmada; “30 Mart seçimlerine 25 siyasi parti katılmaktadır. Bu siyasi partilerden biri de MHP’dir. 9 Şubat 2014 tarihi MHP’nin 45. yıldönümüdür. Dolayısıyla bizler için 30 Mart seçimleri çok daha büyük anlam kazanmaktadır. Çünkü MHP’nin ortaya koymuş olduğu tüm görüşler ve yapmış olduğumuz tüm tespitler bizleri haklı çıkarmıştır. Şimdi bu haklılığın gururuyla seçimlere giriyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 11 yıllık iktidar döneminde, neyi amaçlamışsak, ne konuda iktidarı uyarmışsak, milletimize hangi konuda çağrıda bulunmuşsak, bunlar birer birer ortaya çıkmıştır. İşte bu tespitler göstermektedir ki 30 Mart seçimlerine diğer siyasi partilerden çok daha önce hazırlandık. Seçimlere 283 gün kala bütün yöneticilerimize, dava arkadaşlarımıza, adaylarını belirleme sürecinin başlamasını ve belirlenen adayların çalışmalarını öngördük. Allah’a çok şükür ki tüm siyasi partilerden önce seçim hazırlıklarına başladık ve bütün siyasi partilerden önce bu seçimin önemi üzerinde durduk. Şuan Yatağan’da değerli bir kardeşimiz, Varol Çakmak Beyefendi işte bu dava arkadaşlarımızdan birisidir. Yatağan MHP Belediye Başkan Adayımızdır” dedi.

Ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Bahçeli, Yatağan’dan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi. Bahçeli; “Türkiye’de milli değerler tahrip ediliyor. Kıymet hükümlerimiz yok ediliyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türk diyemiyor, milliyetçiliği ağzına alamıyor, Türk milletini söyleyemiyor ve bunları ortadan kaldırabilmek için hasmane davranıyor. İlkokullarda Andımızı kaldırdı, buna ne gerek vardı? Bunun neresi kabul edilebilir? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni temsil eden kuruluşlardaki T.C.’yi sildiriyor. Öte yandan dağda-bayırda milli kurumlarda var olan “Ne mutlu Türküm diyene” sözünü kaldırıyor. Recep Tayyip Erdoğan, işin gücün yok mu, senin husumetin Türk’e ve Türk milletine mi? Türk milletini de 27’ye bölüyor, 26’ya bölüyor, 36’ya bölüyor, gel şunu say dediğim vakit 3 tanesinden öteye geçemiyor. Yani bir Türk-Kürt kavgası çıksın da ne olursa olsun diyor. Bunların hepsini biliyoruz. Bunlar böyle devam edemez, sabırlı ve soğukkanlı olacağız. Cenab-ı Allah nasip ederse, MHP’nin iktidarında Recep Tayyip Erdoğan eğer kaçmaz, Türkiye’de ikamet ederse, evinin girişine “Ne mutlu Türküm diyene” yazacağım. Sabahleyin mahallede ne kadar çocuk varsa, Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin önünde Andımızı okuyacak” şeklinde konuştu.

Seçim bürosunu açarak ziyaret eden Bahçeli, daha sonra beraberindeki ekip ile beraber Enerji ve Maden İşçileri tarafından Yatağan Termik Santrali önünde kurulan direniş çadırını ziyaret etti. Burada Maden İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin ve TES İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ile yaklaşık 100 işçi tarafından karşılanan Bahçeli özelleştirmeye karşı işçilerin yanında olduğunu belirtti. Bahçeli Direniş Çadırı ziyaretinin ardından Milas ve Bodrum’da açılış ve temaslarda bulunmak üzere Yatağan’dan ayrıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2014, 19:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozkurt
Bozkurt - 6 yıl Önce

varol başkan geli̇yor oğluna deği̇l yatağan halkina vi̇llalar yapacak

Değişmeyen tek şey haşmet
Değişmeyen tek şey haşmet - 6 yıl Önce

15 yılda neler değişmediki internet denen şeyle daha tanışmamıştık bile bilgisayar daha bu kadar yaygınlaşmamıştı laptopları dizimize koymamıştık tableti yanımızda taşımıyorduk facebook nedir bilmezdik oysa şimdi cepten her dakika kontrol etmeden duramıyoruz yani hayatımızda bir çok şey değişrken değişmeye tek şey yatağan ve haşmet in başkan olması oldu.siyasi görüşü ne olursa olsun hatta chp li dahi olsa yatağanlıyım yatağanı seviyorum diyen herkesin siyasi iradseini değişimden yana koyması gerekir.chp genel merkezi herzaman ki gibi yatağan halkını koyun gibi görmüş ben istediğim yatagana çoban olur demiştir.yatağan hslkı koyun olmadığını göstermelidir.saygılarımla

realist
realist - 6 yıl Önce

sen başkanın o araziyi hazineden başkan olmadan önce alındığını bilmiyorsun. atıp tutuyorsun. ayrıca geçen seçimde akp nin oylarını aldınız unutma bu sene mhp 3. partidir. seçimden sonra görüşürüz. ben akp liyken başkanın o araziyi ne zaman aldığını biliyorum sende öğren.başkalarının yaltakçısı olma gerçekleri yaz

haydar velioğlu
haydar velioğlu - 6 yıl Önce

haşmet bey dsp yi satın almış böyle bir şayaa var. "aday çıkartmayın benim oyları bölmeyin" demiş. siz ne güne duruyorsunuz ey mhp liler siz çıkartın dsp den aday. haşmet bey artık mesut günay kendisine biat edince arçelik bayisi açmaktan vazgeçmiş. varol hoca gelecek yatağan düzene girecek. hizmet gelecek.

snssndnd
snssndnd - 6 yıl Önce

Varol hocam adamin kralı dir

SIRADAKİ HABER