Bak sen şu eski muhtarın yaptığına!

Yatağan ilçesine bağlı Gökpınar Mahallesi’ndeki merasim yerinde, düğün eğlencesi sırasında bilinçsiz şekilde havaya ateş açan mahallenin eski muhtarı, düğün yerinde maddi hasara neden oldu.

Bak sen şu eski muhtarın yaptığına!

Edinilen bilgiye göre, Gökpınar Mahallesi’nde hayırsever iş adamı Turgut Avcı tarafından yaptırılan merasim yerinde, M. Ve Y. çiftinin düğün eğlencesi sırasında, daha önce Gökpınar Mahallesi Muhtarlığı yapan M.A.A. bilinçsiz şekilde ruhsatlı tabancasıyla havaya ateş açtı.

Olayda, merasim yerinde maddi hasarlar meydana gelirken düğüne gelenler korku dolu anlar yaşadı.

Olayın ardından Yatağan Jandarma Komutanlığı’na haber verilmesi üzerine belirtilen adrese gelen jandarma ekipleri, inceleme yaptı.

Düğün merasiminde uyulması gereken kurallara uyulmadığı için düğün sahibine kabahatler kanuna göre işlem yapan ekipler, havaya ateş eden eski muhtarın ruhsatlı silahına ve ruhsatına el koydu. Şahıs hakkında genel güvenliği tehlikeye sokmak ve kamu malına zarar vermek suçlarından cezai işlem uygulayan jandarma ekipleri, şahıs hakkında yasal işlem başlattı.

Öte yandan, yaklaşık 350 bin liraya Gökpınar Mahallesi’ni merasim yeriyle buluşturan hayırsever işadamı Turgut Avcı, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Avcı, yaşanan olayı kınadığını ve büyük üzüntü yaşadığını belirterek, “Önceki ismi ‘Girenizler’ olan sonradan ‘Gökpınar’ Mahallesi olan yer, doğum yerimdir. 25 yaşımdan bu güne Gökpınar Mahallesine yaptıklarımı, yapılmasına vesile olduklarıma ilave olarak ilçemde 44 mahallesinde olmayan içtenlikle her yerde olmasını arzuladığım çok amaçlı merasim yerini büyük emek ve maddi masrafımla mahalle halkına yıllarca hizmet edecek şekilde hizmetlerine sundum. İlk düğünde tehlike yaratılması şahsım adına büyük üzüntü yaratmıştır.  Devam edecek merasimlerde güvensizlik yaratılmıştır” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68