Bakan Eroğlu, acı gerçeği Muğlalıların yüzüne vurdu! Atı alan Üsküdar'ı geçti!

Yatağan'da düzenlenen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Muğla İli Koordinasyon Toplantısı'na katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Muğla doğallığından ve güzelliğinden, turizm açısından pay alamamış bir yer. Deniz turizmi var ama onda da bazı iller Muğla'yı çoktan geçti" dedi.

Bakan Eroğlu, acı gerçeği Muğlalıların yüzüne vurdu! Atı alan Üsküdar'ı geçti!
 Eroğlu, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Orman ve Su İşleri Bakanlığı Muğla İli Koordinasyon Toplantısı'na katıldı.

Eroğlu, toplantıya katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, orman teşkilatını, orman mahallelerinde yaşayan vatandaşların hısımı olması için karar aldıklarını ve bu doğrultuda çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Muğla'nın, dünyanın en güzel yeri olduğunu savunan Eroğlu, Muğla'nın cennetten bir parça olduğunu belirterek, " Hatta benim burasıyla ilgili olarak 'eğer dünyada cennete benzer bir yeri görmek istiyorsan gel buraya' diye bir sloganım var. Ama Muğla doğallığından ve güzelliğinden, turizm açısından pay alamamış bir yer. Deniz turizmi var ama onda da bazı iller Muğla'yı çoktan geçti. Dolayısıyla biz bir master planı hazırladık. Yani tabiat turizmi ve doğa turizmi master planı. Tabiat ve doğa turizminin içerisinde her şey var. Eylem planını da hazırladık" diye konuştu.

Eroğlu, hep birlikte Muğla'yı ayağa kaldırmayı hedeflediklerini ve kendisini de buna hizmetkar olmaya adadığını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Sizlerden talebimiz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz, ekibiyle birlikte gelecek.  Valimizin riyasetinde bütün tarafların katılımıyla burada muazzam bir seferberlik yapacağız. Bu bakımdan sizlerin görüşleri çok önemli. Ayrıca burası 'atış serbest' toplantısı. Varsa bir diyeceğiniz, başta bana olmak üzere, tenkidinizi ve tavsiyenizi hiç çekinmeden yapın. Maksadımız en iyiyi yakalamaktır."

Toplantıya, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Muğla Valisi Amir Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yavuz Özfidan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, kaymakamlar, belediye başkanları, daire amirleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Eroğlu, toplantının ardından gece konaklayacağı Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesisleri misafirhanesine geçti.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68