banner80

Bakan Eroğlu’ndan Tam Destek

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yatırım bedeli 151 milyon TL olan tesislerin açılışı ve temel atma törenlerine katılmak üzere dün Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerini ziyaret etti. AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz’ün tüm projelerinin altına hükümet olarak imzalarını attıklarını ifade eden Bakan Eroğlu, “Toksöz kardeşim ne diyorsa o, hükümet ve bakanlık olarak sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Bakan Eroğlu’ndan Tam Destek
 Pazar günü sabah saatlerinde beraberindeki heyet ile Milas ilçesinden Yatağan’a gelerek Girme Barajı ile birlikte toplam 16 baraj ve sulama göletinin temelini atan Bakan Eroğlu, 4 tesisinde açılışını gerçekleştirdi. Yatırım bedeli 131 milyon TL olan tesislerin açılışı ve temel atma törenlerine katılan Eroğlu Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinde DSİ tarafından inşa edilen 16 temelini atarak, 4 tesisin de açılışını gerçekleştirdi.

Yatağan ilçesinde 21 bin 500 dekar alanı sulayacak olan Girme Barajı olmak üzere toplam 20 tesisin temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr Veysel Eroğlu tarafından atıldı.

Girme Barajı’nın temeli Yatağan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlen törenle Tele Konferans sistemiyle gerçekleşti. Törende ayrıca Çaybükü Köyü’nde 122 aileye Orman Bölge Müdürlüğü’nce tahsis edilen içersine fıstık çamı, badem ve ceviz ekili alanların kura çekimi yapıldı. Tören sonunda vatandaşlara binlerce, değişik fidan dağıtımı yapıldı. Eroğlu kendisini karşılayan halk oyunları ekibini kutladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Yüksekliği 71 metre, 12-75 milyon küp su depolama kapasitesi olan, 21 bin 500 dekar alanı sulayacak olan Girme Barajı 35 milyon 890 bin liraya mal olup 2016 yılında tamamlanacak.

“Milletten Aldığımızı Millete Veriyoruz”

Törende konuşan Eroğlu; “Bugün burada toplam 20 tesisin açılışını yapıyoruz. Bu tesisler toplam 131 milyon 715 bin liraya mal olacak. Ayrıca 51 yeni tesisin müjdesini veriyorum. Biz sizlere hizmetkâr olmak için yola çıktık. Sloganımız, ‘Milleti yaşat ki devlet yaşasın’dır. Muğla’ya en çok yatırımı Bakanlığımız yaptı. Sayın Başbakanımız IMF’ye rest çekti borçları ödedi enflasyonu düşürdü. Milletten aldığımızı millete veriyoruz” dedi.

Törende, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Özkaldı, Muğla Valisi Mustafa Güvençer, Muğla Milletvekili Prof Dr. Ali Boğa’a birer konuşma yaptılar. Törene, Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mansur Harmandar, Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz, daire amirleri ve çok sayıda bürokrat ve vatandaş katıldı.

Muğla'ya 131 Milyon 715 Bin TL'lik 20 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Yatağan ilçesinde düzenlenen toplu açılış ve temel atma töreninde, 4 adet taşkın koruma tesisini hizmete açtı ve bir yıl içersinde Muğla’ya 52 yeni gölet yapacaklarının müjdesini verdi. Aynı merasimde Girme Barajı, Milas Ovası Sulaması İkmali, Selimiye Ovası, Ula Çörüş, Fethiye Yaylazorlar ve Köyceğiz Çayhisar Sulamaları, Milas Akgedik Değirmendere Derivasyonu, Bordum Yarımadası İçme Suyu Tesisleri Tamamlama, Ula Akarcadere 2 ve Yatağan Gökpınar Gölet ve Sulamaları ile 4 adet taşkın koruma tesisinin de temelini attı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ayrıca Kavaklıdere ilçesinde düzenlenen temel atma merasiminde ise Kavaklıdere Kurucuova ve Çamlıbel Gölet ve Sulama Tesislerinin temelini attı.

Bakan Eroğlu beraberinde AK Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden ile birlikte Muğla AK Parti seçim bürosunu ve Muğla Valiliği’ni ziyaret etmek üzere Kavaklıdere’den ayrıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 21:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail öztemel
ismail öztemel - 7 yıl Önce

milletten aldğımızı millete veriyoruz demiş bakan da ban verilen birşey yok üç kuruş zam yaptılar beş katı geri aldılar adaletiniz bumu

hasan yelaldı
hasan yelaldı - 7 yıl Önce

12 yılda türkiyemiz çok zenginleşti. sizin cebinize direkt bir şey girmasede dolaylı olarak genel zenginlikten herkesin payına çok şey düştü. milas yolu muğla yolu akaryakıt giderlerimizi azaltı. zamandan tasarruf ettik.daha saymakla bitmez.böyle düşünelim.

SIRADAKİ HABER

banner68