Balbay’dan direnişe destek

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay önceki gün akşam saatlerinde Yatağan Termik Santrali önünde kurulan direniş çadırında nöbet tutan enerji ve maden işçilerini ziyaret etti.

Balbay’dan direnişe destek
 Beraberinde CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve CHP ilçe Başkanı Kamil Genek ile birlikte direniş çadırını ziyaret eden Balbay burada bir süre işçilerle sohbet edip çay içti, direniş çadırındaki deftere görüş ve düşünceleriniz yazdı. Madenci bareti takıp işçilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen Balbay, “bu devranın değişme zamanı gelmiştir. Ana hedefiniz özelleştirmeyi durdurmak, asıl hedefimiz ise ülkemizin geleceğini kurtarmak olmalıdır. Özgürlüğümün 50. gününde 85 yerde konuşma yaptım. Mücadeleyi sürdüreceğiz, bu hklı davanızı da sonuna kadar destekliyorum” dedi.

Maden iş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çamur, Balbay’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “biz biliyoruz ki KİT’ler vatandır, bizde vatanımızı sattırmayacağız. Kurumlarımız kar eden, devleti zarara uğratmayan kurumlardır. Enerji ve maden işçileri olarak bu özeleştirmelerin sonuna kadar karşısında durmaya kararlılıkta devam edeceğiz” diye konuştu.

Cavit YILDIRIM/YATAĞAN,(DHA) fotoğraflı-görüntülü

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68