Bankalar Yeni Personel Alımları

Bankalar Yeni Personel Alımlarını Ne zaman Gerçekleştirecek

Bankalar Yeni Personel Alımları


Bankalar personel alımı ne zaman yapacak sorusu tüm bankacılık sektöründe iş arayanlarım merak ettikleri konulardan biridir. Son dönemlerde özellikle sektörün giderek genişlemesinden ötürü banka iş ilanlarının da çok fazla olmasına neden olmuştur. Ziraat Bankası, İş Bankası Vakıfbank gibi ülkemizin önde gelen bankaları uygun koşullar altında personel istihdamı gerçekleştirmek için yeni istihdam alanlarının yaratılmasına destek sunmaktadır. Eğer güvenilir iş imkanı ve dolgun maaş ile sektörde faaliyet göstermek istiyorsanız Bankaların personel alımına yönelik ilanlarını rutin olarak takip edebilirsiniz.

Banka Personelleri Özlük Haklarının Özeti

Banka çalışanlarının çalışma koşulları, özlük hakları, görev ve sorumlulukları konularında dilek ve şikâyetleri sendika görevlileri aracılığıyla işverene iletilmekte ve takip edilmektedir. Bankalar, gerek hizmetlerin sunulmasında gerek personelin atama ve yükselme süreçlerinde adaylar arasında yetkinlik kriterleri dışında herhangi bir ayrım gözetmemektedir.

 

4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine uygun olarak, Banka ihtiyacı halinde yapılabilecek fazla çalışmalara ilişkin hususlar, Personel Yönetmeliği’nin 68’inci ve 74’üncü maddeleri ile Toplu İş Sözleşmesinin 15 ve 16’ncı maddelerinde yer almaktadır.

 

Tüm bankalar zorla ve zorunlu tutarak çalıştırmaya karşıdır ve bu yaklaşımı insan hakları konusunda yayınladığı beyan ve çeşitli politikaları çerçevesinde müşterilerinden de beklemektedir.

 

Yukarıda bankacılık sektörü özlük hakları derlemesi sektörde bulunan tüm bankaların uyması gereken en yeni mevzuat içerikleridir. Tüm bunlar ve daha fazlasını kaynaktan takip edebilirsiniz.

 

KAYNAK: BANKA PERSONEL ALIMI İŞ İLANLARI

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
yataganli48
yataganli48 - 7 yıl Önce

pkk terör örgütü değil demisti cnn canli yayinda nasil barış elçisi oluyor biriniz bana anlatsin

SIRADAKİ HABER

banner68