Başarılı Okçular’dan Başkan Gürün’e Ziyaret

Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 13 Madalya kazanan Yatağan Bencik Ortaokulu’nda öğrenim gören Muğlasporlu Okçular Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Başarılı Okçular’dan Başkan Gürün’e Ziyaret
 13-15 Ağustos tarihleri arasında Bolu’da yapılan Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 7 altın, 2 gümüş, 4 bronz madalya kazanan ve 2 Türkiye rekoru kırarak Muğla’yı gururlandıran Yatağan Bencik Ortaokulu’nun başarılı okçuları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

 

Yatağan Bencik Ortaokulu’nda öğrenim gören Muğlasporlu okçuların kazandığı madalyalar ve kupalarla Başkan Gürün’ü ziyaretlerinde, Yatağan Bencik Mahallesi Aile hekimi ve Okçuluk takımının antrenörü Dr. Ejder Sözen, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik Spor Daire Başkanvekili Ali İnan,  Yatağan Bencik Ortaokulu Okul Müdürü İsmet Demirel, Muğlaspor yönetim kurulu üyesi Gültekin Akça ve Yatağan Bencik Mahallesi Muhtarı Fahri Şafak başarılı sporculara eşlik etti.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonası’nda Muğla’yı başarıyla temsil eden sporcuları ve onları turnuvaya hazırlayan antrenörleri Dr. Ejder Sözen’i tebrik etti. Başkan Gürün; “Ülkemizin nüfusu 75 milyon ve nüfusumuzun büyük bölümünü genç nüfus oluşturuyor. Ülke olarak sporun her branşında dünya klasmanında sporcular yetiştirebilmeliyiz. Bunun için gelecekle ilgili vizyon oluşturulmalı, sporun en alt kademesinden başlayarak sporcuların bir araya geldiği özel spor okulları yapılmalı. Yatağan’da doktorumuzun çabaları, çocuklarımızın çalışmaları ve gayretleriyle Türkiye şampiyonasında büyük bir başarı elde edildi. Demek ki işlenince ortaya çıkarılacak cevherlerimiz var. Muğlamızı Türkiye şampiyonasında başarıyla temsil eden, kazandıkları madalyalar ve kupalarla bizleri gururlandıran sporcularımıza, takım antrenörü  Dr. Ejder Sözen’e ve bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bolu’da 13-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Okçuluk Minikler Türkiye Şampiyonası’na 69 kulüp, 710 sporcu katıldı. Turnuvaya Yatağan Bencik Ortaokulu’nda öğrenim gören Muğlasporlu sporcular üç kategoride 12 sporcuyla katıldı. 11-12 yaş Makaralı Yay Bayanlar kategorisinde bireyselde Sevda Yaka Altın, Tuğçe Aba Gümüş, Gülçin Balık bronz madalya aldı. Bu kategoride ayrıca Songül Lök 348 toplam puanla yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Songül Lök, Tuğçe Aba, Gülçin Balık’tan oluşan kız takımı takım yarışmalarında birinci olarak 3 altın madalya kazandı. 13-14 yaş Makaralı Yay Bayanlar kategorisinde Tuğba Çaylı toplamda 691 puanla yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu ve gümüş madalya kazandı. Aynı kategoride Tuğba Çaylı, Demet Çamlı, Ayşenur Orman’dan oluşan kız takımı takım yarışmalarında birinci olarak 3 altın madalya kazandı.13-14 yaş Makaralı Yay Erkek kategorisinde Emircan Haney, Tuğrul Yatak, Cem Ersoy’dan oluşan erkek takımı takım yarışmalarında üçüncü oldu ve 3 bronz madalya kazandı. 7 altın, 2 gümüş, 4 bronz madalya ile 13 madalya kazanan sporculardan Tuğba Yaylı, Tuğrul Yatak, Demet Çamlı, Ayşenur Orman Türkiye Okçuluk Milli Takımı’na sporcu yetiştirmeyi amaçlayan  Gelibolu’da yapılacak olan Teknik Gelişim kampına çağrıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68