“Başbuğ Türkeş” Yatağan’da anıldı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu, ülkücü hareketin efsanevi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş, ölüm yıldönümünde Yatağan’da lokma hayrı ve mevlit okutularak anıldı.

“Başbuğ Türkeş” Yatağan’da anıldı

4 Nisan 1997 yılında hayatını kaybeden Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle MHP Yatağan İlçe Başkanlığı tarafından mevlit okutulurken lokma dağıtımı yapıldı.

Yatağan’daki etkinliğe İl Başkan Vekili Muammer Koçar, İlçe Başkanı Arif Güldürüm,  Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti Yatağan Başkanı Ali Tekin, Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu, ADM Müdürü Faruk Elbil ve partililer katılırken vatandaşlara da lokma ikramı yapıldı ve mevlit okundu.

MHP İlçe Başkanı Güldürüm, “Liderimiz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu, ülkücü hareketin efsanevi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’e ölüm yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz” diyerek, katılanlara teşekkür etti.

İl Başkan vekili Muammer Koçar da, “Rahmetli liderimiz, Türk siyasetine büyük katkıları olan çok büyük bir değerdir. Ülke geneli, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türk dünyasında olduğu gibi, Yatağan İlçe Başkanlığımız tarafından düzenlenen bu etkinlikte emeği geçen ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER