“Başıma Gelmedik Kalmadı”

Muğla’nın tek AK Partili ilçe belediye başkanı olan Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer partisinden istifa etti. Bozyer yaptığı açıklamada, “Başıma gelmedik kalmadı. İl Başkanının, eski ve yeni ilçe başkanlarının, Menteşe Belediye Başkanının, Milletvekillerinin taraflı davrandığı, adı Adalet ve Kalkınma olan ama emeğe, hak ve hukuka adaletsizlik yapan partide daha fazla hizmet etme şansım kalmamıştır” dedi.

“Başıma Gelmedik Kalmadı”
 Kavaklıdere Belediyesi Düğün Salonu’nda çarşamba akşamı bir toplantı düzenleyen Nuray Bozyer, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte vatandaşlara karşı bir konuşma yaptı. Kavaklıdere’nin iki dönemdir Belediye Başkanlığı’nı yapan Bozyer, 10 yılda ilçeye yaptığı hizmetleri ve kazandırdıklarını anlattı. Ardından yerel seçimler sürecinde Kavaklıdere Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığı müracaatı yaptığını ancak kendisi ile birlikte belediye başkan aday adayı olan ilçe başkanı ve il başkanı tarafından komplo ve iftiralara uğrayarak yıpratılmaya çalışıldığını ileri sürdü.

Bazı vatandaşların gözyaşı dökerek dinlediği Bozyer, konuşmasında, “Sizlerin desteğiyle, kuruluşundan bugüne kadar canla, başla, severek, güvenerek, savunarak, hizmetimle ve temsiliyetimle, AK Parti’den Belediye Başkanlığı yaptım. AK Parti’nin oylarını, yine sizlerin teveccühü ile 2004 yılında %55, 2009 yılında %66’ya çıkararak AK Parti’nin Muğla’daki tek ilçesi olduk. Köy, belde, ilçe ve ilimde tüm partili partisiz kamuoyundan takdir ve tebrik aldım.

2007 ve 2009 yıllarında 2 kez Muğla’nın, 2012 yılında da tüm ilçeler bazında Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçildim. Muğla’nın büyükşehir olmasıyla 8 köy 3 belde ile 16 Mahalleli Büyükşehir ilçesi olduk. Ustalık dönemimde tecrübemle başarımla bölgeme hizmet etmek için aday adayı oldum. Başıma gelmedik kalmadı her zaman dik durup diklenmeden adalet ve hakkaniyetle Genel Merkezimiz ve Partimizin çizdiği aday tespiti programına sadık kalacağıma söz verdim. Benimle birlikte 8 yıl İlçe Başkanlığı yapan İsa Gün ve Çayboyu Belde Belediye Başkanı Mehmet Demir de aday adayı oldu. Sevindim. En azından partim mukayese edip, en iyisini seçer dedim. Geçen süreçte öyle ayak oyunlarına, komplolara iftira ve senaryolara şahit oldum ki artık pes ettim. İlçe başkanının istifasıyla komplo ve senaryolar başladı. Eski İlçe Başkanı İsa Gün, Nuray Bozyer’e karşı duran Murat Burhan’ı yanına alarak Menteşe ve Çayboyu belediye başkanlarını telefonla arayarak Marmaris’te İl Başkanı ile toplanıp eski yönetimin istifa etmesine, yerine Murat Burhan başkanlığında yeni yönetim oluşmasına karar verdiler. (Bu toplantıya Kavaklıdere Belediye Başkanı olarak ben çağrılmadım.) Buna itiraz edildiğinde ilde oylama yapıldı. En yüksek oyu alan 3 kişi Ankara’ya gidecekken 4. çıkan Murat Burhan da götürüldü. Çünkü ilçe başkanlığının ona verileceği kararlaştırılmıştı. Eski yönetimin çoğu Nuray Bozyer aday gösterilsin dediği için yeni yönetimde bu isimlere yer verilmedi. Hep sabrettim. Çünkü Genel Merkezin aday belirleme kriteri, koordinatör raporu, temayül yoklaması ve Genel Merkezin yaptıracağı anketin geçerli olacağına inanıyordum.

İl Başkanının yerelde taraflı yaptırılan ankete öne koyup, Genel Merkez kriterlerinin dikkate alınmadan İl Başkanının listesinin geçerli olacağını, sayın başkanın taraflı davranacağını düşünmedim. Şahsımın da hiçbir sebep bildirilmeden yok sayılması manidardır. Biz makam için el pençe divan durmadık. Bizim için hayat dik durabilmektir, makam değildir. 10 yıllık görev süremde, halkımızı mahcup edecek, başınızı yere eğdirecek bir yanlış yapmadım. Aldatan, aldatılan olmadım. Özel hayatımda ve yaptığımız işlerde hep açık ve şeffaf olduk. Sizlerden hiçbir şeyi gizlemedik. Benim sizlere karşı bir mahcubiyetim olsaydı gözlerinize bakarak böyle konuşamazdım. Varsa yanlışımız söyleyin. Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır. 10 yıl boyunca vermiş olduğunuz desteğe teşekkür ederim. Bu haksızlığın perde arkasında nelerin olduğunu herkes tahmin edebiliyor. İl Başkanının, eski ve yeni ilçe başkanlarının, Menteşe Belediye Başkanı’nın, milletvekillerinin taraflı davrandığı aday belirleme sürecinde daha fazla sabrım ve tahammülüm kalmadığından adı Adalet ve Kalkınma olan ama emeğe, hak ve hukuka adaletsizlik yapan partide daha fazla hizmet etme şansımın tükendiğini edindiğim istihbaratla öğrenmiş bulunuyorum. Bu sebeple 13 Ocak.2014 tarihinde AK Parti’den üyelik ve aday adaylığından istifa ettim. Hiç kimse beni ihanetle suçlayamaz. İhanete uğrayan varsa o da benim. Tam aksine ayrılığı önceden söyleyenler mükafatlandırıldı” dedi.

Öte yandan Bozyer, gazetecilerin başka bir partinin adayı olacak mısınız sorusuna, “Şu anda bir açıklama yapmam doğru olmaz, vatandaşlarımızla birlikte durumu değerlendirip öyle açıklama yapacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2014, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Yılmaz
Fatih Yılmaz - 6 yıl Önce

dürüst olalım ve soralım o zaman;
1-bütün bunlar olurken niye seçime 2 ay kalana kadar yerdiğin bu partide durdun?

2-niye tekrar aynı partiden aday adayı oldun?

abdulkah ikiz
abdulkah ikiz - 6 yıl Önce

Sayın baskan sen ayak oyunlarina değil sana koltuğu birakmak zor geldi ankara sen aday yapsaydi akp ozaman adaletli olcakti hadi ordan

kavaklıdere kahvesi
kavaklıdere kahvesi - 6 yıl Önce

sayın yılmaz çünkü partiden devamlı adayımız sensin sakin ol başkan ankara daha açıklamadı diye oyalama stratejisi güdüldü.başkanımızda partisine sahip çıkmak adına hep sabretti sustu ama sonra öğrendi ki en başından bu yana koltuklar paylaşılmış her şey belli nuray bozyeri karşılarına almamak için yanında tutmaya çalıştılar.

SIRADAKİ HABER