Basın kartı sahibi gazeteciler aşılanıyor

Sağlık Bakanlığınca hazırlanan koronavirüs aşılama programında öncelikli gruba basın kartı taşıyan gazeteciler de eklenmesiyle Yatağan ilçesindeki gazeteciler de aşılandı.

Basın kartı sahibi gazeteciler aşılanıyor

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 aşılama programı kapsamındaki öncelikli gruplara Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca verilen basın kartı taşıyan gazetecileri de ekledi. Basın kartı taşıyan gazeteciler ve kartı yenilenmediği halde aktif olanlar, e-nabız programından randevu alıp aşı yaptırabilecek.

Gazetecilere aşılama sırasında Sinovac ve BioNTech aşılarından istediklerini seçme hakkı da tanındı.

Yatağan ilçesinde faaliyet gösteren basın kartı sahibi Burak Alper Kuş da İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne giderek Çin’in Sinovac aşısını oldu.

Kuş, aşılamanın ardından yaptığı açıklamada, “İnsan sağlığı için büyük tehdit oluşturan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele için en önemli faktör aşılamadır. Bu hastalıktan korunmak için aşısı tanımlanan herkesin en kısa süre içerisinde sağlık kuruluşlarına başvurarak aşısını olması gerekiyor. Aktif olarak sahada görev yapan basın kartı sahibi gazetecilerin öncelik grubuna alınmasını sağladıkları için Sağlık Bakanlığına teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68