Basın Parkı kaderine terk edildi

Muğla’da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde açılışı yapılan ve yaşamlarını yitiren gazetecilerin isimlerinin yer aldığı Anma Duvarı’nın bulunduğu Basın Parkı’nın kaderine terk edildiği iddia edildi.

Basın Parkı kaderine terk edildi

3 aydır her hangi bir çalışma yapılmayan parkta, Anma Duvarı üzerindeki ‘BASIN PARKI’ yazısı ile hayatını kaybeden gazetecilerin isimlerinin bulunduğu levhalar da söküldü.

Parkta her hangi bir çalışma yapılmadığını belirten vatandaşlar, “Görkemli açılışın ardından park içine yerleştirilen beton blok üzerindeki levhalar söküldü. Bir daha da parka gelen giden yetkili olmadı” dedi.

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE AÇILDI

Menteşe Belediyesi ve Muğla Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle yapılan Basın Parkı ve Anma Duvarı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde törenle açıldı.

Anma Duvarında hayatını kaybetmiş gazeteciler Ünal Türkeş, Ekrem Orhan, Yükselecek Demirel, Hilal Köseoğlu, Ahmet Bayrak ve Hasan Önkaş'ın isimlerinin yazılı olduğu levhalar yer aldı.

Törene, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı ve Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Cem Kaytan, hayatını kaybeden gazetecilerin aileleri, gazeteciler, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katılmıştı.

“BURASI SİZİN PARKINIZ”

Açılış günü kürsüye çıkan yetkililer, “Hayatını kaybeden gazetecilerimizin isimleri bu parkta yaşayacak” “Bu parkı çay bahçesi haline getireceğiz” “Büfesini yapacağız” “Atatürk’ün elinde gazete okurken heykelini yapacağız” “Burası sizin parkınız” gibi vaatlerde bulunmuştu.

KADERİNE TERK EDİLDİ

Verilen sözler yerine getirilmediği gibi, park içinde bulunan Anma Duvarı üzerindeki ‘BASIN PARKI’ yazısı ile hayatını kaybeden gazetecilerin isimlerinin bulunduğu levhalar da sökülerek park adeta kaderine terk edildi.

“AÇILIŞTAN SONRA GELEN GİDEN OLMADI”

Vatandaşlar, parkın ‘Basın Parkı’ olduğunu bile bilmediklerini anlattı.

Parkın normal bir parktan farkı olmadığını belirten vatandaşlar, “Uzun süredir bu halde. Her yere bayrakların asıldığı törenle açıldı. Açılışın ardından park içine yerleştirilen beton blok üzerindeki levhalar söküldü. Bir daha da parka gelen giden yetkili olmadı. Şimdi parkın ortasında beton bir duvar var. Bu güne kadar her hangi bir çalışma yapılmadı” diye ifade ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68