Başkan Ali Suat Tekin oldu

Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 54. Genel Kurulu sonrası oluşan yeni yönetim, ilk toplantısını gerçekleştirerek görev dağılımını yaptı. Buna göre, kooperatifin yeni başkanı Ali Suat Tekin oldu.

Başkan Ali Suat Tekin oldu

Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 54. Genel Kurulu, Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda yapıldı. Kooperatifin kurucularından ve 56 yıl başkanlığını yapan Süleyman Can, bu seçimde aday olmayarak, bir devir sona erdi.

Yapılan seçimde, 5 kişilik yönetim, Ali Suat Tekin, İbrahim Gök, Ali Demirel, Yaşar Kahraman ve Nizamettin Köklü’den oluştu.

Yeni yönetim, genel kurulun ardından gerçekleştirdiği ilk toplantıda, görev dağılımını yaptı. Buna göre, kooperatifin yeni başkanı Ali Suat Tekin, onun yardımcısı ise İbrahim Gök oldu.

Tekin, yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 15 yıldır başkan yardımcılığını yaptığım Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yeni başkanı oldum. Bu ulvi göreve beni layık gören yönetime çok teşekkür ediyorum. 15 yıl boyunca kıdemli Başkan Süleyman Can’dan çok şey öğrendim, tecrübe kazandım. Aldığım bu bayrağı Yatağan esnafı adına en iyi bir şekilde devam ettirmek için çalışacağım. 56 yıl Yatağan esnafına hizmet eden Süleyman Can’a sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Yeni yönetimle bir hatıra fotoğrafı çektiren 56 yıllık başkan Süleyman Can ise, “Yeni yönetime başarılar diliyorum. Hepsi tecrübeli kişiler olarak esnafımıza hizmetlerini devam ederken sivil toplum kuruluşu olarak üzerine düşenleri de yapacaklarına inancım tamdır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68