BAŞKAN CAN; “KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BUYANA HİÇ ZARAR ETMEDİK!”

Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 49. Olağan Genel Kurulu, geçtiğimiz cumartesi günü saat 14.00'te Esnaf Sarayı Toplantı Salonu'nda yapıldı. Başkan Can genel kurulda üyelere hitaben yaptığı konuşmada; “Aydın Muğla İlleri Bölge Birliği bünyesinde bulunan 43 kooperatif içinde en güçlü kooperatifler içinde yer alıyoruz. Kooperatifimiz kurulduğu günden bu yana hiç zarar etmedi” dedi.

BAŞKAN CAN; “KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BUYANA HİÇ ZARAR ETMEDİK!”
 Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 49. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz cumartesi günü Yatağan Esnaf Sarayı Toplantı Salonu’nda Aydın-Muğla İlleri Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç, Muğla’ya bağlı ilçe ve beldelerde bulunan kooperatif ve oda başkanları ile Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortaklarının katılımı ile yapıldı. Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’nun divan başkanlığını yaptığı genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış ve genel kurul başkanlık divanının seçilmesinin ardından bir konuşma yapan kooperatif başkanı Süleyman Can; “Sayın divan, Saygıdeğer misafirlerimiz, Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin güzide ortakları; vazgeçilmez hedefi, ilkesi ve tutkusu; sizlere daha fazla faydalı olabilme, daha fazla kaynak yaratabilme, sorunlarınıza çözüm bulabilme ve Kooperatifimizi size hizmette daha ileri götürebilme olan Yönetim Kurulumuz, 49.Olağan Genel Kurulumuza katılımlarınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Değerli ortaklarımız önceki yıllara göre bu yıl takip oranımız aynı seviyelerde ilerlemiş kredi limitimiz artmış ve tüm olumsuzluklara rağmen bu yıl daha fazla kredi verdiğimiz bir çalışma dönemini geride bırakmış bulunuyoruz. Ayrıca 515 ortağı bulunan kooperatifimizin Vergi S.S.K. ve başkaca borcu bulunmamaktadır. Kooperatifimiz Aydın Muğla İlleri Bölge Birliği içinde yer alan kooperatifler içinde ilk sıralarda yer almaktadır. Kooperatifimiz kurulduğu günden bu yana hiç zarar etmemiş her yıl ilerlemiştir, bu başarı hepimizin başarısıdır. 2014 yılının öncelikle ülkemiz Esnaf ve Sanatkârlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyor, yönetim ve denetleme kurulları adına saygılar sunuyorum” dedi.

Genel kurul toplantısı Başkan Süleyman Can’ın konuşmasının ardından, 2013 Yılı Yönetim ve Denetim Kurulu Faaliyet Raporları, Bilanço ve Gelir-Gider tablolarının okunması, Okunan raporların ve hesapların müzakere edilerek kabul veya reddi hakkında karar alınması, Çıkan ve çıkarılan ortaklar hakkındaki işlemin onaylanması, Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibrası, 2014 Yılı Tahmini Bütçesi'nin görüşülüp karara bağlanması, Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetim Kurulu üyelerinin aylık ücret veya huzur hakları ile yolluklarının belirlenmesi, Kooperatifin alacaklarına karşılık kooperatif adına tescili yapılan, Muğla İli, Yatağan İlçesi, Cazkırlar Köyü, Karaboyalık Mevkii, 178 Ada, N20a22a4/2 pafta, 6  parsel'deki 3.524,00 m² İçinde Ev Bulunan Tarla'nın asgari 25.500.-TL.den, aşağı olmamak  üzere satışı için Yönetim Kuruluna yetki verilmesinin kararının alınması, Tahsili mümkün olmayan bir alacağımızda yönetim Kurulunca yapılan indirimin onaylanması, Adres Değişikliğinin karara bağlanması, dilek, temenniler ve kapanış şeklinde devam etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 21:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68