Başkan Ertaf Cicili'ye Suç Duyurusu

Başkan Ertaf Cicili'ye Suç Duyurusu

Başkan Ertaf Cicili'ye Suç Duyurusu

Yatağan'a bağlı Yeşilbağcılar Belediyesinin CHP'li Belediye Başkanı Ertaf Cicili'nin geçen Mayıs ayında makam aracı ile yemek yemeye giderken kaza yaptığı ve aracın hurda niyetine satıldığı ileri sürüldü.

26 bin TL değerindeki aracın 5 bin TL'ye satıldığını iddia eden AK Partili Meclis Üyesi, Başkan Cicili hakkında devleti zarara uğrattığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Belediye Meclisi Üyesi Zafer Bağcı, Yatağan Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği suç duyurusu yazısında, Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili'nin mesai saati dışında 6 Mayıs akşamı saat 20.30 sıralarında belediyeye ait makam arabası ile belde içinde kaza yaptığını ve kazada aracın kullanılamaz hale geldiğini belirtti. Zafer Bağcı, kazayla ilgili herhangi bir olay yeri tutanağı ve alkol testi yapılmadığını ve araçta büyük hasar oluştuğunu öne sürdü.

Olaydan sonra aracın 3-4 ay gibi süre zarfında nerede muhafaza edildiğinin belli olmadığını anlatan Bağcı, şöyle konuştu: "Aracın gizli tutulduğu yerde değerinin düşürülmesi için daha da zarar verildiğini düşünüyorum. Kamuya ait bu aracın bütün belgeleri alınmaksızın sadece '2006 model otomobil ömrünü yitirmiştir' denilmektedir. Oysa aracın bugünkü değeri kazasız olarak 26 bin TL olarak belirlenmiş durumdadır. Ancak, kazadan dolayı araç 5 bin TL'den satışa çıkarılmaktadır. Aradaki değer farkı kim tarafından karşılanacaktır? Satışa sunulmuş olmasından duyduğum rahatsızlık dolayısıyla ile bu sorunu size bildirmeyi bir görev olarak bildirmek istedim. Bir vatandaş ve halkı temsil eden bir kişi olarak bu konunun tarafınızca incelenerek gerekli işlemlerin yapılmasını ve aracın satış ihalesinin durdurulması hususunu talep ediyoruz” dedi.

Bir Belediye Başkanının 24 saat görev başında olduğunu belirten Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili ise, şunları söyledi; "iddiaların tümü bilinçsizce yapılan iddialardır. Muhalefet, meclis üyeliği yapıyorum diye bu tür iddialar ortaya atılmaz. Biz sizin yaptığınız hiçbir işe katılmıyoruz diyebilen bir adamdan her şey beklenir. Kazayı ben araç kullanırken yaptım. Ben 51 yaşındayım, nerede ne yapılır iyi biliyorum. Ben alkol kullanıyorum ama ölçüsünü bilerek."

Kazayı yaptığı gün alkol almadığını anlatan Cicili, sözlerine şöyle devam etti: "Kaza yaptığım aracın belde belediyesi makam aracı olduğu için kaskosu yok. Kaza tek taraflı olduğu için nasıl ve kime rapor tutturabilirim? Kaza çok büyük bir kaza, canımı zor kurtardım. Arabanın kıymeti konuşuluyor, benim canımın kıymeti ne olacak peki. Konuyla ilgili yetkili merciler tarafından açılan soruşturmalar tamamlanmış kapatılmış. Hâla bu olayın altında bir şeyler aramanın anlamı yok."

HASAR TESPİTİ YAPTIRDIM

Devletin kendisini bu konuda suçlu görmesi halinde doğacak zararı kendisinin ödeyeceğini ifade eden Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kaza yapan aracı, ihale ile satacağım. İlk ihaleyi rekabet oluşmadığı ve tek kişi katıldığı için iptal ettim. Arabanın satışı ile ilgili mühendislerden alınan raporlar mevcut. Kaza sonrası jandarmaya tutanak tutturmadım ama kendi meclis üyelerimi olay yerine çağırdım ve kaza tutanağı tutturdum. Sanayiden bilirkişiler çağırdım, hasar tespitlerini yaptırdım. Ben tüm bunları yaparken meclis üyesine bilgi vermek zorunda mıyım? Yeni makam arabası alacağım. Kaza yaptığım günden bu yana makam arabası olarak kendi özel aracımı kullanıyorum. Bu belediye işleri için kullandığım özel aracımın yakıtını bile kendim karşılıyorum" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68