Başkan Gülhan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kavaklıdere İlçe Başkanı Mehmet Gülhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. 

Başkan Gülhan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Başkan Gülhan, Türkiye'de gazeteci olmanın, özgürce haber yapmanın artık çok zor olduğunu ve muhalif olan her gazetecinin her an tutuklanma tehlikesiyle çalıştığının altını çizdiği mesajında şunları kaydetti:
"Gazetecilerin özgürce haber yapmasını sağlamak demokrasinin olmazsa olmazıdır. Özlük hakları, ekonomik baskılar, adamına ve sarayın gönlüne nazaran dağıtılan basın kartları gibi,  büyük sorunlar yaşayan gazetecilerin mesleklerini gönül rahatlığı ile özgürce yapacağı günler çok yakındadır. Kuracağımız halkın iktidarı, AKP’nin, Sarayın ve saray soytarılarının, gazetecilere baskı ve tehditle vurmak istedikleri prangaların parçalandığı iktidar olacaktır. Doğruları, krizleri, yandaşlara verilen adrese teslim ihaleleri, Sarayın yaşadığı iktidar sarhoşluğunu ve milletin parasının nasıl çarçur edildiğini yazmaktan korkmayan, kalemini satmayan tüm gazetecilere selam olsun. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak her süre özgür basın emekçilerimizin yanındayız.Bu bağlamda tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü bir kez daha kutluyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER