Başkan Işık 4. Döneme Talip

Yatağan Belediye Başkanlığı görevini 3 dönemdir yürüten Hasan Haşmet Işık, 2014 Yerel Seçimleri öncesi 4. dönem belediye başkanlığı için aday adaylığı açıklamasını bugün saat 12:00'de CHP Yatağan İlçe Teşkilatı'nda yapacak.

Başkan Işık 4. Döneme Talip
 2014 Yerel Seçimleri öncesi hareketli günler yaşanan Yatağan CHP'de beklenen aday adaylığı açıklamaları birer birer gelmeye başladı.

Mesut Günay ve Ali Akalp'in ardından resmi müracaatını bugün yapmayı planlayan mevcut Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, saat 12:00'de partililerle bir araya gelecek.

CHP Yatağan İlçe Teşkilatı'nda düzenlenecek olan aday adaylığı açıklaması öncesi yoğun bir çalış-ma temposu içine giren Hasan Haşmet Işık, resmi müracaatla birlikte partililere de seslenecek.

Bilindiği üzere, Yatağan CHP'de ilk aday adaylığı açıklamasını partililerden Mesut Günay yapmış, Yatağan İlçe Teşkilatı'nda yapılan açıklamaya partililer yoğun ilgi göstermişti.

Ayrıca, partililerden Ali Akalp'de resmi başvurusunu Pazartesi günü yaparken, Av. Nadiye Asu Arda Uysal da aday adaylığı müracaatın da bulunmasına kesin gözüyle bakılan isimler arasında yer alıyor ve Yeşilbağcılar'ın CHP'li Belediye Başkanı Ertaf Cicili de aday adaylığı başvurusunda bulunması beklenen isimler arasında yer alıyor.

Adaylar Nasıl Belirlenecek

Ayrıca, CHP Genel Merkezi aday belirleme yönteminde henüz net bir karara varabilmiş değil.

Hatırlanacağı üzere, CHP Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamalarda, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerinde adayların belirleneceği yöntemin il ve ilçelere göre değişebileceği belirtilmiş, bu çerçevede Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin, Gökhan Günaydın, Umut Oran, Bülent Tezcan ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil'den oluşan bir heyet, il başkanlarıyla toplantılar yaparak, aday saptama yöntemi konusundaki örgüt önerileri üzerinde çalışmalar yürütmeye başlamışlardı.

Her il için o ilin Milletvekilleri ve Parti Meclisi üyeleri ile il başkanlarının görüşlerinin alınacağı öğrenilirken, Yatağan ve Muğla için uygulanacak olan aday belirleme yöntemi merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2013, 19:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 6 yıl Önce

yeter artık senden hasan haşmet ışıktan başka adam yokmu yatağanda. yatağan için ne yapmış 15yılda.yatağan hep aynı hep aynı

ahiköylü
ahiköylü - 6 yıl Önce

yeter artık başkan 3.döneminde hiçbirşey yapmadın yatağana taze kan lazım yatağanın önünü aç

Cansimidi
Cansimidi - 6 yıl Önce

Tam bir cahil bencilliği.bu nasıl bir koltuk hırsıdır ki bu kadar suçtan yargılanacaksın veAHİGIDA gibi bir şirketi yiyip bitireceksin yimede utanmadan aday olacaksın. CHP oylarını artık çantada keklik olarak görme. Hiç kimse senin yolsuzluklarını görmezden gelemez artık.

yaşar serin.
yaşar serin. - 6 yıl Önce

haşmet başkanımızı çekemiyorsunuz.adam yatağana çağ atlattı.aslında yeri büyük şehir olmalı....!!

hüseyin collu
hüseyin collu - 6 yıl Önce

Bu koltuk ne kadar da tatlı 1 olsun 2 ol sun 2 de yetmez 3 olsun 3 de yetmez 4 olsun 4 de yetmez ölunceye kadar allah uzun ömur versin baskan

HAAHHHHH
HAAHHHHH - 6 yıl Önce

olup bitenleri gülüyorum

****
**** - 6 yıl Önce

adam yatağana değil kendine çağ atlattı

?
? - 6 yıl Önce

eeee sıvasız evlerin içinde oturupdurudun.şimdi villalara geçtin.kaçdana geçtii


SIRADAKİ HABER