Başkan Işık: “Her Şeyiyle Harika Bir Festival Oldu”

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, 14. Geleneksel Yatağan Deve Güreşi Festivali’nin beklenenden çok daha güzel bir atmosferde geçtiğini belirterek destekte bulunan herkese teşekkür etti.

Başkan Işık: “Her Şeyiyle Harika Bir Festival Oldu”
 14. Geleneksel Yatağan Deve Güreşi Festivali, yaklaşık 23 kişinin katılımıyla 19 Ocak Pazar günü Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Kavşak Depo Sahası’nda düzenlendi. Muğla ve çevre illerden çok sayıda vatandaşın katıldığı festivalde 140 deve kıyasıya mücadele etti.

Havanın güzel olması ve güreşlerin bu yıl ücretsiz olması nedeniyle 14 yılın en yüksek izleyici katılımının olduğu güreşlerin beklenenden çok daha güzel bir atmosferde geçtiğini belirten Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, festivalin; hazırlık süresince harcadıkları emeklerine değdiğini belirtti.

Başkan Işık, yaptığı açıklamada; “Bu yıl 14.sünü düzenlediğimiz Geleneksel Yatağan Deve Güreşlerinde bu yıl rekor katılıma ulaştığımızı düşünüyorum. Emniyet yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre festival alanında yaklaşık 23 bin kişi vardı. Bu bizi çok mutlu eden bir haber. Demek ki emeklerimizin karşılığını aldık. Çünkü böyle büyük bir organizasyonu yapmak kolay bir iş değil. Bu işle uğraşan personellerimiz neredeyse son bir aydır gündüzüyle gecesiyle festivalin her şeyiyle harika bir şekilde geçmesi için uğraş veriyor. Nitekim öyle de oldu. Bu yüzden bütün personellerime teşekkür ediyorum” dedi.

Işık: “Herkesi Davet Ettik”

Festivale; AK Partili Turgut Belde Belediye Başkanı Salih Özen ve Bozarmut Belde Belediye Başkanı Dursun Karşıalan dışında hiçbir AK Partili yöneticinin katılmamasıyla ilgili olarak kendisine yönelttiğimiz soruyu yanıtlayan Başkan Işık; “Festivalin ücretsiz olması ve havanın da çok güzel geçmesiyle katılım çok yüksek oldu ve güreş alanı adeta şölen alanına döndü. Fakat davet etmemize rağmen gelmeyenler de oldu. Biz güreşlere herkesi davet ettik. Bu konuda birilerine pozitif veya negatif ayrımcılık yapmamız söz konusu olamaz. Kaldı ki görev sürem boyunca en dikkat ettiğim husus da budur. O yüzden kimse gereksiz dedikodularda bulunmasın” dedi.

Gelirler Yatağanspor’a

Yatağanspor yararına yapılan festivalden ciddi bir gelir elde ettiklerini ve bu gelirin şuan için hesaplanmakta olduğunu söyleyen Başkan Işık; “Bilindiği üzere bu yıl ki festivalimiz, Yatağanspor yararına düzenlendi. Serdaroğlu İnşaat’ın sponsorluğunda düzenlediğimiz festivale, mermer işletmecileri ve iş adamlarımız da büyük destek verdi ve festivalimiz amacına ulaştı. Elde edilen gelir, şuan için hesaplanıyor ve sona ermesiyle birlikte Yatağansporumuz için kullanılacak. Desteklerinden dolayı Serdaroğlu İnşaat, mermer işletmecileri ve iş adamlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca her türlü güvenlik önlemini alarak sorunsuz bir festivalin yapılmasını sağlamalarından dolayı güvenlik güçlerine de çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Etkinlikler Devam Edecek

Sosyal etkinliklerin devam edeceğini belirten Başkan Işık; “Herkes bilsin ki geminin kaptanı ne kadar tecrübeliyse, geminin karaya vurma ihtimali de o kadar düşüktür. Tecrübesiz kaptan ise her an gemiyi karaya vurdurabilir. Bu işler tamamıyla tecrübe işi. Artık deve güreşi sona erdi fakat sosyal etkinliklerimiz sona ermedi. Halkımız için düzenleyeceğimiz sosyal etkinlikler devam edecektir” diyerek 14. Geleneksel Yatağan Deve Güreşi Festivali’ne katılan tüm vatandaşlara, katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2014, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Günay
Günay - 6 yıl Önce

herşey güzeldi ama bide oturanların arasında mangal yakmasalardı çok daha güzel olurdu..

yataganlı
yataganlı - 6 yıl Önce

tespitiniz doğru katılıyorum. mangal olayı, ayrıca seyir alanlarının düzgün ve yeterli olmayışı, halkın içinde alelade alkol alınması, satılan ürünlere ilişkin sağlık kontrollerinin olmayışı hoş değildi.

SIRADAKİ HABER