banner80

Başkan Işık Mazbatasını aldı

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde 10876 oy alarak dördüncü dönem Yatağan Belediye Başkanı seçilen Hasan Haşmet Işık dün mazbatasını aldı. Başkan Işık ile beraber Yaşar Gencel, Tarcan Oğuz, Eyüp Katırcı, Mehmet Avcı, Ünal Mutlu, Hülya Karadavut ve Bakiye Sökmen de mazbatalarını aldılar. Başkan Işık Belediye Binası önünde yaptığı konuşmada bu dönemden sonra aday olmayacağını belirterek; “Artık partimizin gösterebileceği, bu partiye ihanet etmemiş, bu partide bir nefer olarak çalışmış kim atanırsa, kim ön seçimle gelirse onları desteklemeyi bir görev biliyorum” dedi.

Başkan Işık Mazbatasını aldı
 Başkan Işık mazbatasını Yatağan İlçe Seçim Müdürlüğü’nde Asliye Hukuk Hakimi ve Yatağan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ayşegül Çağlar’dan aldı. Seçim müdürlüğünde düzenlenen mazbata tesliminde başkan ışık ile beraber Yatağan Belediye Meclis Üyeleri, Yaşar Gencel, Tarcan Oğuz, Eyüp Katırcı, Mehmet Avcı, Ünal Mutlu, Hülya Karadavut ve Bakiye Sökmen de mazbatalarını aldılar. İlçe Seçim Müdürlüğü’nde düzenlenen mazbata teslim töreninin ardından Başkan Işık beraberinde yaklaşık 200 kişinin alkışları eşliğinde Belediye binası önüne geldi. Başkan Işık’ı belediye binası önünde belediye işçileri karşıladı. Yatağan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Öztürk tarafından belediye memur ve işçileri adına Başkan Işık’a çiçek takdim edildi. Başkan Işık Yatağan Belediyesi Hizmet Binası önünde kendisini bekleyen kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı.

Başkan Işık, “Bugün almış olduğum bu mazbatanın asıl sahibi sizlersiniz. Sizlerin emeği ile gece gündüz demeden desteklerinizle bizler bu mazbatayı alabildik. Yatağan’da dört dönem üst üste seçim almanın bedeli benim halkımın verdiği destektir. Vermiş olduğunuz destekler ile sizleri asla mahcup etmeyeceğim, başınızı öne eğdirmeyeceğim. Bizler Yatağan’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını asla ama asla indirtmeyeceğiz. Bu seçim sürecinde birkaç nahoş hareket haricinde güzel bir seçim geçirdik. Ben burada kendi belediye personelim hakkında da birkaç kelime bahsetmeden geçemeyeceğim. Yıllardır onlarla beraber güldük, eğlendik, ağladık hizmetler yaptık. Hizmetlerimizin karşılığını Yatağan halkımızdan ve siz partililerimizden aldık. Bu mazbatanın alınmasında, bu makamın kazanılmasında çok emek sarf ettiniz, her türlü ufak tefek olaylara rağmen, her türlü baskılara rağmen, bazı güçlerin insanlara birebir baskı yapmasına rağmen seçimin galibi Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur, bunun için onur ve gurur duyuyoruz. Seçimlerde üç siyasi parti yarıştık, onlar da çok emek harcadılar ama halkımızın tercihi biz olduk. Onları da tebrik ediyorum. Bugüne kadar çok söylentiler oldu ama bu seçimlerde hiç birimizin burnu kanamadı, bunda güvenlik güçlerimizin çok çalışması emek vermesi neticesinde Yatağan’da güvenli bir seçim geçirdik. Seçim kurulumuzda kimseye hakkaniyet geçirmeden, kimseyi üzmeden çalıştı. Bu nedenle ben sizlerin huzurunda onlara da teşekkürü bir borç biliyorum. Şunu kimse unutmasın ki bu makamlar gelip geçicidir, ben dört dönemdir yapıyorum benim için bu dönem son dönemdir. Artık partimizin gösterebileceği, bu partiye ihanet etmemiş, bu partide bir nefer olarak çalışmış kim atanırsa, kim ön seçimle gelirse onları desteklemeyi bir görev biliyorum kendime, çünkü onların bu partideki emeklerini almaları gerektiğine inanıyorum. Şunu hiç kimse unutmasın ki Yatağan’da Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı elli yıldır dikilmekte ve bundan sonra da dikilmeye devam edecektir. Bunun için en büyük güç sizlersiniz. İlçemizin ve köylerimizin hizmetleri konusunda gece gündüz demeden belediye meclisi üyelerimizle birlikte çalışacağız. Buraya kadar gelerek bu sevince ortak olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Işık konuşmanın ardından belediye binası önünde belediye personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve vatandaşlardan gelen tebrikleri kabul etti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Utanmadan 4 dönem diyorsun ne yaptın hizmet olarak ne verdin yatagana sen kara bir lekesin yatağan siyasetinde koca 15 yıla bir düğün salonu ve bir hamam sığdıran bir başkan. Yazık sana oy veren ellere de yazık...

dandi.
dandi. - 7 yıl Önce

Senin hizmetlerini biliyoruz maşallah haaaaa ne hizmet yaptın.. Çok yasa ... Bu hizmetlerinin karsiligini da aldin haâaaa... Devamini bekliyozzz son döneminde unutma yapmaya haaa:))))

lagina
lagina - 7 yıl Önce

O mazbatanın sahibi gece gündüz demeden senin adına para altın vb şeyler dagitanlar olmasın. Senin paralı askerlerin hariç halk yatağan da açıkça beyan etti. Merak ediyorum önümüzdeki 5 yılda servetine ne kadar servet ekliceksin. Sattığın dairelerin paralarını çıkaracağın kesin kaşıkla verip kepceyle alacağından şüphem yok. Bide aday olmak için genel merkeze 2 trilyon para verdiğiniz doğruysa vay Yatağanın haline. Hep beraber bekleyip göreceğiz.

samet Doğu
samet Doğu - 7 yıl Önce

O mazbatanın sahibi gece gündüz demeden senin adına para altın vb şeyler dagitanlar olmasın. Senin paralı askerlerin hariç halk yatağan da açıkça beyan etti. Merak ediyorum önümüzdeki 5 yılda servetine ne kadar servet ekliceksin. Sattığın dairelerin paralarını çıkaracağın kesin kaşıkla verip kepceyle alacağından şüphem yok. Bide aday olmak için genel merkeze 2 trilyon para verdiğiniz doğruysa vay Yatağanın haline. Hep beraber bekleyip göreceğiz.

bu son olsun
bu son olsun - 7 yıl Önce

Yeter artik bu son mazbatan olsun

yazık sana
yazık sana - 7 yıl Önce

bu seçime girdiğine gireceğine daha ilk günden pişman olmuşsun herhalde haşmet...biliyosun ki sen bu seçimi hakkıyla değil milletin parasıyla aldın,yazklar olsunnnnnn.....

yatağan 484848
yatağan 484848 - 7 yıl Önce

hayırlı olsun başkanım

chp
chp - 7 yıl Önce

haşmet yine aynı haşmet hep bu zihniyetin yüzünden nerdeyse seçim kaybediyorduk


SIRADAKİ HABER

banner68