Başkan Işık: “Rejimimiz cumhuriyettir, yolumuz Atatürk yoludur”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yatağan Belediyesi tarafından düzenlenen programda konuşan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık; “Rejimimiz cumhuriyettir, yolumuz Atatürk yoludur. Onun için Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Hizmete devam, hepinize selam” dedi.

Başkan Işık: “Rejimimiz cumhuriyettir, yolumuz Atatürk yoludur”
 Yatağan Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla amfi tiyatroda eğlence programı düzenledi. Çarşamba akşamı saat 21.00’da düzenlenen programa, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu, İstiklâl Marşı’nın okunması, günün anlam ve önemine dair şiirlerin okunmasıyla başlayan program, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisiyle sürdü.

Halk oyunları gösterisinin ardından Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Yusuf Benli’ye teşekkür etmek ve çiçek vermek için sahneye çıkan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, programa katılanlara hitaben yaptığı konuşmada; “Ben öncelikle 30 Mart günü şahsıma göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinizin önünde, en derin sevgi, saygı ve hürmetle eğiliyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Yalnız burada bu kadar kalabalık bir topluluk yakalamışken bir şeyler sormak istiyorum. Biz, böyle etkinlikler, eğlenceler ve festivaller yapmaya devam edelim mi, etmeyelim mi? O zaman kimse gocunmasın, zaten mesaj da gideceği yere gitmiştir. Önümüzde daha bir çok özel günlerimiz var. O günler geldiğinde de hep birlikte kutlayacağız. Bu gece bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Gazi Mustafa Kemal’in bize vermiş olduğu, emanet etmiş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlerimizle, sizlerle korumaya devam edeceğiz. Hiçbir zaman ülkemizi karanlığa değil, devamlı aydınlığa götüreceğiz. Rejimimiz cumhuriyettir, yolumuz Atatürk yoludur. Onun için Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Hizmete devam, hepinize selam” dedi.

Başkan Işık’ın konuşmasının ardından sahne alan rock ve pop grupları, söyledikleri şarkılarla eğlenceli anlar yaşatırken, program havai fişek gösterileriyle sona erdi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2014, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Yatirimlar yapsan yatagana acilislarinda konussan olmaz mi haşmet başkan hala aynı teraneler sikilmadin mi

Boş lafları geç hizmet istiyoruz hizmet
Boş lafları geç hizmet istiyoruz hizmet - 7 yıl Önce

Bu tur etkinliklere kimsenim bir sey dedigi yok zaten 15 ydir baska bir sey yaptiginda yok birazda Hizmet yap başkan hepimiz sasiralim

Berlin in berlin
Berlin in berlin - 7 yıl Önce

Ya yeme biz başkan bu neyin cumhuriyeti senin villa Cumhuriyet in işte nolacak

yatıganlı
yatıganlı - 7 yıl Önce

yatağana hizmet yap, hizmet boş gevgevlere bırak gari eğlenceden başka bir yerde konuşma yapki göster başkanlığını y eterrrrrrrrrr

yeter artık
yeter artık - 7 yıl Önce

Buralar artik çıkıp konuşma yapılacak yer mi başkan :) hizmet olmayinca boş laf bunlar ... Ama herkez layık olduğu yatağanda yaşayacak . senin suçun yok suç sana oy verenin

kirkharami
kirkharami - 7 yıl Önce

sen birak bu lugatleri ..insanlar memleketlerinden kacip gidiyorsa yiyecek ekmek bulamiyorsa yemisim rejimini..yollar 2.dünya savasindan kalan mevziler gibiyse etraf b.k goturuyorsa yemisim cumhuriyeti... atatürkçü düşündüğünü iddia edipte yönettiği yerden bir hayir geliyorsa yemişim senin Atatürkçülüğünu inkilapciligini belediyeciligini...utan..

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68