Başkan Işık’tan flaş açıklama!..

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 3 dönemdir Yatağan Belediye Başkanlığını sürdüren ve 4. dönem için aday adaylığı başvurusunda bulunan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık daha önce yapmış olduğu açıklamaların aksine, “atama ile aday gösterilecek adayı desteklerim ancak,” diyerek gündem yaratan ve çok tartışılacak bir konuyu dile getirdi.

Başkan Işık’tan flaş açıklama!..
 Geçtiğimiz ay içerisinde yerel bir gazeteye açıklamalarda bulunan ve belediye başkan adaylığı belirleme yöntemi olarak ön seçim dışında yapılacak atamayı tanımayacağını ve kesinlikle desteklemeyeceğini belirten Başkan Işık, “CHP’de ön seçim olduğu sürece ve sandıktan kim çıkarsa çıksın sonuna kadar arkasındayım, ancak atama olursa hiçbir şartla desteklemem” diyerek ilçede siyasi gündeme damgasını vurmuştu.

Açıklamalarının bazı çevreler tarafından çarpıtılmaya çalışıldığını ve kendisinin de bu açıklamayı yaparken farklı yorumlara neden olabilecek ifadeler kullandığını kabul ederek, “benim anlatmak ve söylemek istediğim şu, ilçemizde her fırsatta partinin belediye başkanı olarak şahsımı eleştiren ve dolayısıyla partiyi yıpratarak yine aynı partinin adayı olmaya çalışanlar, atama mekanizmasından beslenmeye çalışmaktadır. Ben partime hiçbir zaman ihanet etmedim, ihanet edenleri de affetmedim. Bu nedenle geçtiğimiz dönemlerde partimize karşı çalışma yapıp, başka partilerle işbirliği yapan ve partiye ihanet edenlere her ne şartla olursa kesinlikle destek vermem söz konusu olamaz. Bunun dışında partimin aday göstereceği tüm arkadaşlarımı sonuna kadar destekler, yanlarında olurum. Partime ihanet etmedim kimseye de ettirtmem” diyerek bu konudaki kararını ortaya koydu.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
yatğanlı
yatğanlı - 6 yıl Önce

chp de haşmetten başka kimse o koltuğa yakışmaz

salih tozalan
salih tozalan - 6 yıl Önce

sayın başkanım,sizi sonuna kjadar destekliyoruz.seni çekemiyenler şahsınızı kötülüyerek belediye başkanı olmak istemeleri iökansız.bu halk 2009 yılında chp yi ihanet edenleri unutmadı.menfatçılar ilcemizi yönetemezler

çarşı48
çarşı48 - 6 yıl Önce

başqan atanamazsan tercihin chp olmayacak,akp mi olacak?

ESNAF
ESNAF - 6 yıl Önce

hasan haşmet işik yeeeteer.

Yataganlı
Yataganlı - 6 yıl Önce

sayın haşmet ışık yeter artık yatağanın önünü aç sayende yatağan köy gibi kaldı

hakan korkmaz
hakan korkmaz - 6 yıl Önce

yorumları okuyorumda gülüyorum.demokrasilerde sandık vardır.seçimle gelinir seçimle gidilir.haşmet ışıktan neden bu kadar korkulur anlayamadım.birleşin gidin sandığa yıkın.bu kadar basit.ama bir araya gelemrzsiniz.çünkü içinizde o cesareti gösterecek kaç aday adayı varki.

kaan saatçı
kaan saatçı - 6 yıl Önce

chp yatağanı yönetecek belediye meclisi aday adaylarını inceledimçdağ fare doğurmuş.ne o rezalet başka chp li kalmadımı.bir adayımızın meclis aday adaylarının 2009 yılında chp den istifa edip başka partileri destekleyenlerden kurulu.bunlarmı yönetecek yatağanı.gerçi belediye başkan aday adayı da aynı katagoride.üzüm üzüme baka baka kararır.yazık yatağan chp sine..

mutlu yorulmaz
mutlu yorulmaz - 6 yıl Önce

ben şahsen bu günkü belediye başkanımız haşmet ışıkı destekliyorum.aday adaylarına bakıyorum,meclis aday adaylarına bakıyorum yakışanı haşmet ışık.bu aday adaylarının hangisi chp li hangisi dsp li biliyorum.sandıktan haşmet ışık çıkacak.yatağanı kaldığı yerden yönetecek.halk onu istiyor.yaşasın chp...


SIRADAKİ HABER