banner80

Başkan Işık’tan İşçilere Destek

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrali ile Kemerköy Liman Sahası için ön yeterlilik ve son teklif verme süresi olan 10 Nisan’da Ankara’da açıklama yapmak isteyen fakat toplu olarak Yatağan ve Milas’tan çıkışları engellenen enerji ve maden işçilerinin bağlı bulunduğu TES İŞ Sendikasını ziyaret etti.

Başkan Işık’tan İşçilere Destek

Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrali, bu santrallere kömür temin eden linyit sahaları ve Kemerköy Liman Sahası’nın özelleştirilmesi için ön yeterlilik ve son teklif verme günü olan 10 Nisan’da Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önünde açıklama yapmak için Ankara’ya gitmek isteyen ancak engellenen enerji ve maden işçilerine Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’tan destek geldi. Bu kapsamda Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık beraberinde Belediye Meclis üyeleri Tarcan Oğuz, Ünal Mutlu, Mehmet Avcı ve CHP Yatağan Gençlik Kolları ile birlikte enerji işçilerinin örgütlü oldukları TES İş Sendikası Yatağan Şubesi’ni ziyaret etti. Başkan Işık’ı ziyarette TES İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve işçiler karşıladılar. Başkan Işık yaptığı açıklamada; “Yatağan’ı Yatağan yapan bu tesislerimizin özelleştirilmemesi için bizler de elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. İşçilerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlarındayız” şeklinde konuştu.

TES İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Başkan Işık, belediye meclisi üyeleri ve CHP Yatağan Gençlik Kolları üyelerine destekleri için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 18:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Geç bunlari 850 liraya mermer fabrikasinda çalışanlar marsda yaşamıyor haşmet başkan

SIRADAKİ HABER

banner68