Başkan Özen'den karanfilli 1 Mayıs kutlaması

Turgut Belediye Başkanı Salih Özen 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı karanfil dağıtarak kutladı. Başkan Özen Turgut Belediye personelinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü karanfil dağıtmanın yanı sıra tatlı ikram ederek ve 1 Mayıs parası vererek kutladı. Başkan Özen; “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, meydanların emekçilerle dolduğu hak edilmiş bir gündür” dedi.

Başkan Özen'den karanfilli 1 Mayıs kutlaması
 Turgut Belediyesi'nde çalışan işçi ve memurların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü karanfil ve 1 Mayıs parası ile kutlayan Başkan Özen belediye personeline ayrıca tatlı ikramında bulundu. Kutlamalar sırasından konuşan Başkan Özen; “1 Mayıs'ı tatil yapan, emekçilere haklarını veren, maddi ve manevi her türlü destek sağlayan, memura sendika hakkı veren AK Parti hükümeti bunlar yapıyorsa, bizler işçiyle, memurla iç içe olan idareciler olarak daha fazlasını yapmalıyız. Bu nedenle hükümetimizin desteği ile belediyemizde çalışan tüm işçi ve memurlarımıza 1 Mayıs parası ödüyoruz. Bu ödemeler işçilerimizin hakkıdır, yerel yöneticiler, işçi ve memurlar ile birlikte uyum içinde 1 Mayıs'ı kutluyoruz. Başta beldemiz ve Yatağan olmak üzere tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum” dedi.

Turgut Belediye Başkanı Salih özen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde çalışanları unutmadı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeni ile gazetemizi de ziyaret eden Başkan Özen, çalışanların gününü kutlayarak karanfil ver-di. Gazetemiz personeline ka-ranfil vererek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan Özen; “1 Mayıs, emeğinin karşı-lığını, haklarını arayan bir grup işçinin başlattığı anlamlı müca-delenin tüm dünyada yankı bul-ması ve destek görmesi saye-sinde günümüzde Bayram hava-sında kutlanmaktadır. Birlikteli-ğin, dayanışmanın, haklarını a-rayan işçilerin, çalışanların, ça-ışma saatleri, çalışma şartları, sağlık güvenceleri gibi her konuda sesini duyurabildikleri, meydanların emekçilerle dolduğu hak edilmiş bir gündür.

Milli Birlik ve Kardeşlik bağımızın daha da kuvvetlendiği şu günlerde 1 Mayıs'ı birlik, dayanışma ve bayram havasıyla kutlayacağımızdan hiçbir kuşkumuz yoktur. Bu kardeşlik ve barış duygularıyla başta işçi, memur ve emekçi kardeşlerimiz olmak üzere bütün milletimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2013, 20:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
yatağanlı
yatağanlı - 6 yıl Önce

işte görün buda başkan işte fark burada bayramınız kutlu olsun kardeşler

SIRADAKİ HABER