Başkan Tekin’den "19 Mayıs" kutlama mesajı

Ak Parti Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir yazılı bir mesaj yayınladı. Tekin, mesajında “Milli mücadelemiz, bizlere çaresizlik değil umut örneğidir” İfadelerini kullandı. İlçe Başkanı Ali Tekin mesajının devamında şunları söyledi;

Başkan Tekin’den "19 Mayıs" kutlama mesajı

"103 yıl önce Samsun’dan başlayarak vatanımızın her bir köşesindeki yurttaşımızda vücut bulan istiklal mücadelemiz, gençlerimizin milli benlik, fikir ve hedeflerinde inşa olmaya devam edecektir. Asırlık mücadelemizin sebeplerini, sonuçlarını, dostlarımızı ve düşmanlarımızı unutmadık. Mücadelemiz devletimizin ve milletimizin bekası için ilelebet devam edecektir. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günü ilan ettiği 19 Mayıs, gerçek anlamda, bir milletin yeniden doğuşunu, kendisini bulmasını ve dirilişini temsil etmektedir. Türkiye Cumhuriyetimizin 103 yıl önce yakılan meşalesi, vatan ve bağımsızlık yolunda gençlerimizin elinde yanmaya devam edecektir. 
Milli mücadelemiz, bizlere çaresizlik değil umut örneğidir. Lakin bir hususu da unutmamak gerekir ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de öğütlediği gibi “Şayet bir gün çaresiz kalırsak bir kurtarıcı beklememeliyiz. Kurtarıcı kendimiz olmalıyız.” İşte gençliğimize verilen en büyük ödev budur.
Bizler 103 yıl sonra gençlerimizde aynı azim ve kararlılığın olduğunu çok iyi biliyoruz. 
Kurtuluş mücadelemizin Başkomutanı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlığımız ve vatanımız için hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 
Gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.  Yatağanlı hemşerilerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum. Dedi

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68