18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Başkandan kazı ekibine “baklava dopingi”

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Stratonikeia Antik Kenti’nde incelemelerde bulunarak kazı çalışmalarını sürdüren ekibini ziyaret etti.

21 Temmuz 2017 Cuma 11:34
Bu haber 393 kez okundu
Başkandan kazı ekibine “baklava dopingi”

 Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, beraberinde Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz ile Eskihisar Mahallesi’ndeki Stratonikeia Antik Kenti’ne gitti. Kentte incelemelerde bulunan Işık, 3 bin yıllık kentte kazı çalışmalarını sürdüren kazı ekibini de ziyaret etti.

Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt ve kazı ekibi tarafından karşılanan Işık, ekibe baklava ikramında bulundu.

Kazı çalışmaları hakkında bilgi veren Söğüt, Stratonikeia’nın dünyanın en büyük antik mermer kentlerinden biri olduğunu söyledi.

Söğüt, mevsim şartları elverdiği sürece kentte kazı çalışması yapıldığını aktararak, “Bu yılki kazı sezonunu 40 kişilik bir ekiple sürdürüyoruz. Bu yıl Menteşe Beyliği dönemine ait hamam, Osmanlı dönemine ait Şaban Ağa Camisi, Bılla Evi ve Batı ile Kuzey caddelerinde çalışmalar yapıyoruz. Buradan çıkan tüm eserler kayıt altına alınıyor” dedi.

Başkan Işık ise, çalışmalarından dolayı Kazı Başkanı Söğüt ve kazı ekibini kutladı.

Stratonikeia’nın Yatağan’ın tanıtılmasında önemli bir merkez olduğuna vurgu yapan Işık, “Yatağan Belediyesi olarak Stratonikeia’da çalışmaları elimizden geldiğince destekliyoruz. Ayrıca faaliyetlerimizle buranın tanıtılmasına katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV