Bayanların talebine, Işık’tan yeşil ışık

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Bozarmut Mahallesi’nde bulunan belde belediye eski hizmet binasındaki bayanlara yönelik kursları ziyaret etti.

Bayanların talebine, Işık’tan yeşil ışık
 Bozarmut Mahallesi’nde bulunan ve belde belediyelerin kapatılmasıyla birlikte atıl hale gelen belediye hizmet binasında, Yatağan Halk Eğitim Merkezi ve İş-Kur Muğla Müdürlüğü tarafından bayanlara yönelik kurslar veriliyor.

Halk Eğitim Merkezi ve İş-Kur işbirliğiyle düzenlenen ev yemekleri hazırlama kursu ile sadece Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen tel kırma ve iğne oyası kursu veriliyor.

20 kursiyerin katılımı ile verilen ev yemekleri hazırlama kursunun Usta Öğreticiliğini Pelin Karadağ, 27 kursiyerin katılımı ile verilen tel kırma ve iğne oyası kursunun Usta Öğreticiliğini ise Esin Akın yapıyor.

Ev hanımlarının meslek edinmesi maksadıyla açılan kursları ziyaret eden Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, bayanlarla sohbet ederek taleplerini ve şikayetlerini dinledi.

Kursiyerlerden birinin, belediye eski hizmet binasının, bu tür etkinlikler için kullanılması talebine olumlu yanıt veren Işık, talebi değerlendirerek gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Işık, bayanlara yönelik kursların önemine değinerek, “Bu tür kursların ilçemize faydası olacağını düşünüyoruz. Bundan sonraki aşamalarda daha çok kursun açılmasını temenni ediyoruz. Bu tür etkinliklere elimizden gelen katkıyı sunacağız. Kursa katılan arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.

Işık’a, ziyareti sırasında Belediye Başkan yardımcıları Tarcan Oğuz, İzzet Özler ve Kemal Dülger ile belediye amirleri eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2014, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68