Bayır Boğa Güreşi Festivallerine Hazır

Bayır Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenecek olan festivaller öncesi hazırlıklar tamamlandı. 17 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan konser programının ardından boğa güreşlerinin 18 Ağustos Pazar günü yapılacağını belirten Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban herkesin festivallere davetli olduğunu dile getirdi.

Bayır Boğa Güreşi Festivallerine Hazır
 Bayır Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Mermercilik ve Boğa Güreşleri Festivalleri’nin bu hafta sonu  yapılması planlanan 14.’sü öncesi hazırlıklar tamamlandı.

Festivallere bütün yöre halkının davetli olduğuna vurgu yapan Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban; “14 yıldır düzenlediğimiz festivallerimiz artık sadece Bayır Beldesi’nin değil bütün yöre halkının gurur kaynağı haline gelmiştir.

Festivallerimiz 17 Ağustos akşamı gerçekleştirilecek olan konser programıyla başlayacak ve Hüseyin Turan, Popstar Belgin, Ahmet Erarslan, Komedi Dans Üçlüsü, Ölüdenizli Yarenler Gurubu ve sunucu Nazan halkımızla bir araya gelecek.

Festivallerin boğa güreşleri bölümü ise 18 Ağustos Pazar günü yapılacak.

Güreşlerde birbirinden meşhur boğalar hünerlerini sergileyecek. 14 yıldır düzenlediğimiz Bayır Boğa Güreşleri bölgenin en dikkat çeken organizasyonlarından biri haline geldi. Organizasyona destek veren iş adamlarımıza ve bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER