Bayır Hayvan Pazarı Üç Aydır Kapalı

Bayır Hayvan Pazarı Üç Aydır Kapalı

Bayır Hayvan Pazarı Üç Aydır Kapalı

Ege Bölgesi'nin en büyük hayvan pazarı olan Bayır Hayvan Pazarı'nın üç aydır kapalı olması, geçimini, hayvan ticareti ile sağlayanları zor durumda bıraktı.

Boş hayvan pazarını göstererek, pazarın üç aydır kapalı olmasının, Bayır'daki ticari hayatı çok olumsuz etkilediğini belirten Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban, Bayır Hay-van Pazarı'nın bir an evvel açılmasını istediklerini belirtti.

Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban; “bilindiği üzere Bayır Hayvan Pazarı, Ege Bölgesi'nin en büyük hayvan pazarıdır. Biz burada hijyeni çok önemsiyor, gerekli önlemleri alıyoruz. Pazarımıza giren - çıkan tüm araçlar pazar girişinde oluşturduğumuz ilaçlı su ile dezenfekte edilmektedir. Çevrede görülen şap hastalığının yayılmasını önlemek için Muğla İl Tarım Müdürlüğü ile iş birliği yaparak, geçici olarak hayvan pazarını kapattık. Åžu anda hayvan ticaretinde ekonomik akış durmuş durumda. Çünkü burası çok önemli bir pazar, her cumartesi günü burada binlerce hayvan alınıp satılıyor. Pazarın kapalı olması dolayısıyla alıcı, satıcı, çevredeki esnaflar, yük taşıyanlar, dolmuşlar mağdur durumda, ayrıca hayvanı satıp düğün yapacak olan borcunu ödeyecek üreticiler var. Üretici hayvanını satamayınca zor durumda kalıyor.  Tek temennimiz hastalığın bir an önce önlenerek pazarın hemen açılmasıdır” dedi.

KASAPLAR DA DERTLİ

Öte yandan geçimini hayvan ticareti ile sağlayan ve pazarda hayvan satmak isteyen üreticiler de pazarın bir an evvel açılmasını istiyor. Bu konuda görüşünü aldığımız hayvan taciri ve üreticiler; “Bayır Hayvan Pazarı, adeta bizim ekmek kapımız, her cumartesi buraya gideriz, kimimiz alış veriş yapar, kimimiz hayvanını satarak ihtiyacını giderir, bizler üç aydır alış veriş yapamıyoruz, pazarın açılmasını dört gözle bekliyoruz” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90