Bayır'da Eski Su Boruları Yenileniyor

Bayır'da Eski Su Boruları Yenileniyor

Bayır'da Eski Su Boruları Yenileniyor

Bayır Belediyesi 1970 yıllarda döşenen eski su boruların HDP'li yeni borularla değiştiriyor.  Bu yöndeki çalışmalar daha çok Aydın -Muğla Karayolu'nun çevresi ve yakın sokaklarında yapılıyor. Asbestli içme suyu hatlarını değiştirme ve asbestli boru kullanımına son verme çalışmalarını sürdüren Belediye, son teknoloji ürünü su boruları kullanımına geçti.

Göreve geldiğinden beri hem belediye hizmetlerini yapan hem de sosyal ve kültürel birçok faaliyete imza atan, her yıl yaptığı çalışmaları basınla paylaşarak halka duyuran Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban; “hizmete devam” dedi.

Eski su borularını yenilemeye başlayan Bayır belediye Başkanı Cumhur Çoban; “1970 yıllarda döşenen eski asbestli su borularını HDP'li yeni borularla değiştiriyoruz. Bu yönde ki çalışmalar daha çok Aydın-Muğla Karayolu'nun sağı-solu, okul etrafları ve yakın sokaklarda devam ediyor.

Yenilenen su borularıyla, su kaçakları da önlenerek kalite artırılıyor. Boru yenileme işlemlerinde uzun ömürlü sağlıklı demir boru kullanılıyor. Çalışmaların tamamı ihalesiz kendi personelimiz ve kendi iş makinemiz tarafından yapılmaktadır.  Tüm çalışanlarıma teşekkür ediyorum. Bu alanda yapılacak çalışmalarla yaklaşık 6 kilometre su borusu yenilenecek” dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90