Bayır'ın Gururu Melek

Bayır'ın Gururu Melek

Bayır'ın Gururu Melek

Bayır'da ikamet eden, Muğla Anadolu Öğretmen Lisesi'nden mezun olan Melek Ak, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda(LYS) TM-3 dalında Muğla birincisi, Türkiye 27.si olarak Bayır'ın gururu oldu.

Bayır Belediyesi'nden bu konuda yapılan yazılı açıklamada; “Bayır Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Ak'ın kızı ve Belediye Başkanı Cumhur Çoban'ın yeğeni olan Melek Ak, 2012 yılı LYS sonucunda TM-3 dalında Muğla Birincisi, Türkiye 27.si, TS-2 dalında da Türkiye 64.sü olmuştur.

Melek Ak, bu başarısının, öncelikle araştırma alışkanlığına ve planlı çalışmasının sonucu olduğunu belirterek, başarısında emeği geçen, her alanda destekçisi olan anne ve babasına, ayrıca devam ettiği Muğla Final Dershanesi'ne, eğitim ve öğretim gördüğü Muğla Anadolu Öğretmen Lisesi idareci ve öğretmenlerine borçlu olduğunu söyledi. Katkı ve desteklerinden dolayı ailem ve tüm ilgililere teşekkür ediyorum, bundan sonra hedefim ekonomi ve işletme dalında eğitim görmek, milletim ve vatanıma hayırlı, faydalı bir birey olmaktır dedi.

Öğrencimizin babası Mehmet Ali Ak, kızımın başarısı bizleri mutlu etti, aile olarak dileğimiz bundan sonra iyi bir eğitim alarak, ülkemize ve milletimize hayırlı bir evlat olmasıdır” deniliyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68