Bayraklarla 23 Nisan’ı kutladılar

Yatağan Kent Konseyi Kadın Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yıldönümü nedeniyle Atatürk anıtında etkinlik düzenledi.

Bayraklarla 23 Nisan’ı kutladılar
Yatağan Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Atatürk anıtında düzenlenen etkinliğe, ellerindeki Türk bayraklarıyla gelen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, ADD Şube Başkanı Turgay Mutlu ve vatandaşlar, hoparlörden çalan müzik ve marşlara eşlik etti.

Burada konuşan Kadın Meclisi Başkanı Suna Arslan, “23 Nisan 1920, TBMM’nin açılışı ile egemenliğin kayıtsız, şartsız halk iradesine geçmesinin utkusudur. Bugün Türkiye’nin 81 ilinin yani halkın iradesinin temsil edildiği Meclis’te halk adına konuşma yapan milletvekilleri Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ve Anadolu  halkının birlikte başardığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinin sonucunda kazanılan tam bağımsız Türkiye’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin vekilleri olarak görev yapmaktadırlar. Bu görkemli günü  en güzel şekilde kutlamak ve Cumhuriyetimize kuranlara  vefamızı göstermek yurttaşlık görevimizdir.” diye konuştu.

Konak Mahallesi Muhtarı Gülgün Aslan ise, “96’ncı yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi bir halk iradesidir. Bizim seçtiğimiz vekiller halk adına eylem ve söylemde bulunurken kendilerine yetki veren halk olduğunu unutmamalıdırlar. Hiçbir irade halk iradesinin önüne geçemez, geçmemelidir. Ülkemiz çok zor günlerden geçmekte, ülke olarak tüm bölgelerimizle ve tüm illerimizle birlik ve beraberlikte yaşamalıyız. Bunun için devlet ve millet olarak sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz.” İfadesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95