BAYRAM SÜRESİNCE 24 SAAT HİZMET VERECEK

Bu yıl 4 Ekim – 7 Ekim tarihlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı için Yatağan Belediyesi hazırlıklarını sürdürüyor. 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı tatili süresince belediye ekipleri 24 saat hizmet verecek.

BAYRAM SÜRESİNCE 24 SAAT HİZMET VERECEK
 Edinilen bilgilere göre Zabıta Amirliği ve Fen İşleri Amirliği ekipleri, bayram boyunca 24 saat vardiyalı nöbet sistemi ile hizmet verecek.

Bayram öncesi Yatağan Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü’ne bağlı temizlik hizmetleri ekipleri çalışmalarına hız verdi. Vatandaşların temiz ve hijyenik bir ortamda bayram geçirmeleri için cadde ve sokakları temizlenme çalışmalarına başlandı.

Kurban belirlenen yerlerde kesilecek

Bu yıl geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Kurban Bayramı öncesi hayvan Pazarı Akyol  Mahallesi Çamlık mevkiinde kuruldu. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından hayvan pazarında gerekli denetimlerin sürdüğü öğrenildi. Yatağan Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre vatandaşların Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen yerlerde kurban kesmeleri, aksi taktirde cezai işlem uygulanacağının altı çizildi

Bayramın birinci günü ekmek çıkmayacak.

Yatağan’da bulunan fırınlar Kurban Bayramı’nın birinci günü ekmek çıkarmayacak, iki, üç ve dördüncü gün ise ekmek çıkaracaklar.

Mezarlıklara araç kaldırılacak

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık yaptığı yazılı açıklamada Yatağan Belediyesi önünden mezarlıklara ücretsiz araç kaldırılacağını belirterek; “Öncelikle önümüzdeki günlerde kutlanacak dini bayramlarımızdan olan Kurban Bayramının halkımıza mutluluk, refah ve sağlık getirmesini temenni ediyorum. Kurban Bayramı süresince Belediyemiz ekipleri halkımıza gece gündüz demeden 24 saat hizmet verecek. Ayrıca vatandaşlarımız şikâyetlerini ve sorunlarını bayram süresince Belediyemize iletebilecekler. Bu sene bayramlaşma töreni, bayramın birinci günü saat 15:00 de belediyemiz toplantı salonunda yapılacak. Geleneksel hale getirdiğimiz bayramlaşma törenine tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Arife günü de belediyemiz hizmet binası önünden ücretsiz olarak mezarlık ziyaretleri için araçlarımız kalkacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 20:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
derici
derici - 7 yıl Önce

kaç yıldır yaşayıp ve görüyoruz. kurban bayramında belediye hizmeti göremiyoruz. gördüğümüz belediye arabaları ve pazarcı arabalarıyla belediye personeli ve başkan haşmet beyin yakınları tarafından deriler toplanıyor. bu mu hizmet? deri demek para demek.

SELAM
SELAM - 7 yıl Önce

inşallah her yil olduğu gibi pazar yerini inek pisliği götürmez, danalar parçalanmaz

SIRADAKİ HABER

banner68