Bayramlaşma Geleneği Devam Edecek

Yatağan Kaymakamlığı tarafından dini bayramlarda uygulanan resmi bayramlaşma törenleri Ramazan Bayramı’nda da devam edecek. Yatağan protokolünün katılımıyla gerçekleştirilecek olan törenlere isteyen herkes katılabilecek.

Bayramlaşma Geleneği Devam Edecek
 Yatağan Kaymakamlığı’nın dini bayramlarda uyguladığı resmi bayramlaşma törenleri Ramazan Bayramı’nda da devam edecek.

Bayramın 1. günü düzenlenecek olan törenler saat 10:30 ile 11:00 arasında Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda başlayacak, ardından  saat 11:00 ile 11:30 arasında Yatağan Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu’nda devam edecek.

Törenlere; Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın yanı sıra; siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri katılacak ve isteyen herkes törenlerdeki yerlerini alabilecek.

Hazırlıklar Tamamlandı

Ayrıca, Ramazan Bayramı öncesi Yatağan Belediyesi tarafından hazırlıkların tamamlandığında öğrenildi.

Bir süredir çok yönlü olarak devam ettirilen bayram hazırlıkları kapsamında; belediye zabıta ekipleri iş yerlerinde yapılan denetimlerle kurallara uygun çalışılıp çalışılmadığını kontrol ederken, mezarlığa servis geleneğinin devam edeceği de öğrenildi ve servislerin bugün saat  16:00’dan itibaren Yatağan Polis Karakolu önünden hareket edeceği belirtildi.

1. Gün Ekmek Yok

Bunun yanı sıra, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde Yatağan merkezde hizmet veren hiçbir fırında ekmek çıkarılmayacağı öğrenilirken, Bayramın ikinci günüden itibaren fırınların faaliyetlerine devam edeceği belirtildi.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; “Ramazan  Bayramı’nın getirdiği birlik ve beraberlik duygularını hep birlikte yaşamak amacıyla düzenlenen törenlere bütün halkımız davetli. Barış, kardeşlik ve bereket iklimini tüm benliğimizle idrak edip yaşamanın huzuruyla mübarek bir bayram gününe daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yatağan Halkının mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullanırken, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Belediyemiz 08-10 Ağustos 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı’nı halkımızın rahat ve huzurlu bir ortamda geçirebilmesi için gerekli çalışmaları yaptı ve bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz bayramlaşma törenimiz Bayramın birinci günü belediyemiz toplantı salonunda saat 11:00’de yapılacaktır. Tüm vatandaşlarımızı birlik ve beraberliğimizin en güzel göstergesi olan bayramlaşma törenimize bekliyoruz. Bu vesileyle de bütün vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2013, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER