Bayramlaşmanın adresi: Direniş Çadırı

Özelleştirme karşıtı eylemlerini direniş çadırı ile sürdüren Tes-İş Sendikası’na bağlı işçiler, Kurban Bayramı’nda direniş çadırında bayramlaşma töreni düzenledi.

Bayramlaşmanın adresi: Direniş Çadırı
 Yatağan Termik Santrali ve kömür sahalarının özelleştirilmemesi için başlattıkları eylemlerini, 388 gün önce kurdukları direniş çadırı ile sürdüren işçiler, çadırda bayramlaşma töreni düzenleme geleneğini sürdürdü.

Yatağan Termik Santrali’nde çalışan Tes-İş Sendikası’na bağlı enerji işçileri, 08.00-16.00 vardiyası öncesinde, direniş çadırında Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenledi.

Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, Yönetim Kurulu üyeleri ve sendikaya üye işçilerin katıldığı bayramlaşma töreninde konuşan Erçelik, asıl bayramın özelleştirme sürecinin bir daha tekrar başlamamak kaydıyla durdurulmasıyla kutlanacağını söyledi.

388 gündür Maden-İş Sendikası Yatağan Şubesi ile birlikte direniş çadırında eylemlerini sürdürdüklerini hatırlatan Erçelik, “Bugün direniş çadırımızın 388. günü. 13 Haziran'da, kefenleri giyerek yollara düştük ve dedik ki 'ölmek var dönmek yok.' Bunlar bizi kağıt üzerinde satabilir, bu kapıdan girebilirler. Ama bu baca bizsiz tütmez. Kavgamız, özelleştirme defteri tekrar açılmamak üzere rafa kaldırılana kadar sürecektir” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68