Bayramlaşmaya beklenenden az ilgi

Kurban Bayramı nedeniyle Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda belediye tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi. Bu yıl bayramlaşmaya, daha önceki bayramlaşmalara oranla daha az kişinin katıldığı gözlendi.

Bayramlaşmaya beklenenden az ilgi
 Yatağan ilçesinde Kurban Bayramı nedeniyle Yatağan Belediyesi tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi. Bu yıl Yatağan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni gerçekleştirilmezken, belediyenin bayramlaşma töreni Belediye Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

Törene, Yatağan Kaymakam Vekili Kavaklıdere Kaymakamı Cevat Çelik, CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kamil Kıspet, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP Muğla eski Milletvekili Fevzi Topuz, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma töreninin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Işık, kendilerini yalnız bırakmadıkları için törene gelenlere teşekkür etti. Özellikle dini bayramların insanlar arasındaki diyalogların artmasına büyük katkı sağladığına vurgu yapan Işık, “Kırgınlık ve küskünlüklerin sona ermesi bayramların en güzel taraflarıdır. Hepimizin isteği birlik ve beraberlik duygusu içerisinde sevgiyle birbirimize yaklaşmak, bu nedenle bugün bizlerle birlikte olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yatağan’da bir takım olumsuzlukların yaşanabileceğine dikkat çeken Işık, bir, iri ve diri olunduğu takdirde tüm sorunların aşılacağını sözlerine ekledi.

Bir hafta önce Kavaklıdere Kaymakamlığı’na atandığını hatırlatan Kaymakam Cevat Çelik, atamadan sonraki ilk bayramlaşmasını Yatağan’da gerçekleştirdiğini ifade etti. Bayramla birlikte birlik ve beraberliğin daim olması dileğinde bulunan Çelik, törene katılan herkesin bayramını kutladı.

Kurban Bayramı’nın birinci günü saat 15.00’da düzenlenen bayramlaşma törenine, ilginin az olduğu gözlendi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 13:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
yataganli
yataganli - 7 yıl Önce

bu günler daha iyi günleri hasmet ile tarcan makamdan inince selam bile veren olmaz bunlara...

SIRADAKİ HABER

banner68