BBP’DEN DİRENİŞ ÇADIRINA ZİYARET

Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, Muğla İl Başkanı Harun Akın ve beraberindeki heyet Yatağan Termik Santrali önünde kurulan direniş çadırını ziyaret ettiler. “2000 yılından bu yana AKP Hükümeti kâr eden ne varsa elden çıkarıyor” diyerek hükümeti eleştiren Bozok BBP olarak yapılacak olan her türlü çalışmada işçilerin yanında yer alacaklarını belirtti.

BBP’DEN DİRENİŞ ÇADIRINA ZİYARET
 Muğla’daki termik santraller ve kömür sahalarının özelleştirme kapsamına alınması nedeni ile enerji ve maden işçileri tarafından Yatağan Termik Santrali önüne kurulan direniş çadırına ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda Çarşamba akşamı Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, İl Başkanı Harun Akın, il yöneticileri ve partililerden oluşan heyet direniş çadırını ziyaret ettiler. BBP heyeti direniş çadırında TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik tarafından karşılandı. Ziyarette konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok; “Bizler Büyük Birlik Partisi olarak bu haklı mücadelenizde daima yanınızdayız. AKP Hükümeti’nin özelleştirme politikasından bir an evvel vazgeçmesi gerekmektedir. Hükümet 2000’li yıllardan bu yana sürekli olarak kâr eden kurumlar satmakta, adeta peşkeş çekmektedir. Bunun en iyi örneği hepimizi yakından ilgilendiren Türk Telekom’dur. Altın yumurtlayan tavuk satıldı. Hükümetin sata sata nereye kadar devam edeceği merak konusudur. Sizlerin yapmış oldu bu eylemlerin ses getireceği kanısındayız. Başbakanın gerekeni yapması gerekiyor. Temennimiz bu yaptığınız eylemlerin ses getirmesi ve yapılan yanlıştan bir an evvel dönülmesidir” şeklinde konuştu.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, İl Başkanı Harun Akın ve il yöneticilerinden oluşan heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden TES İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik; “Bizler halkımızın malına sahip çıkıyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların geri dönüşünü almak bizim de en büyük temennimizdir. Halkın malına sahip çıkmak hepimizin görevidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2013, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan kara
hakan kara - 7 yıl Önce

hükümete her türlü desteği verip ondan sonrada özelleştirmeye karşıyım deyip hükümeti eleştirmek nasıl bir riyakarlıktır anlamadım gitti.

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68