20 Haziran 2018 Çarşamba

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Belediye Başkan Aday Adayı Akalp Hacıbektaş’ta

Hacıbektaş Belediyesi’nce düzenlenen “50. Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri”ne CHP Yatağan Belediye Başkan aday adayı Ali Akalp de katıldı.

20 Ağustos 2013 Salı 19:11
Bu haber 8118 kez okundu
Belediye Başkan Aday Adayı  Akalp Hacıbektaş’ta

 Etkinliklere katılan CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Ali Akalp izlenimlerini Gazetemizle paylaşarak, yaşanan olaylar hakkında değerlendirmelerde de bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın etkinlikte protesto edilmesini değerlendiren Akalp; “Alana girer girmez halkın tepkisinin odak noktası haline geldi, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ise bu etkinlikte yoktu” dedi ve açıklamasında Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali İsmail Selmanpakoğlu’nun konuşmalarına da yer vererek; “Selmanpakoğlu, ‘Diyanet İşleri Başkanlığı Sünni anlayışın fetva aracı olmaktan çıksın. Atatürk döneminde olduğu gibi kontrolör olsun. Ayrıca Sivas katliamının hâlâ aydınlatılmamış olması ve bazı sanıkların zamanaşımından yararlanarak serbest bırakılması vicdanları, içimizi acıtmaktadır. Madımak, müze olsun. İstanbul’a yapılacak 3.Boğaz Köprüsü’nün adı da Barış ve Dostluğun simgesi Hacı Bektaş Veli’nin adı olsun’ diyerek konuşmasını bitirdi” dedi ve şu şekilde devam etti; “Selmanpakoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuşmasını yuhalamalar ve ‘Mustafa Kemalin Askerleriyiz’, ‘Her yer Taksim Her Yer Direniş’ sloganları arasında tamamlamaya çalıştı, sık sık sözü kesildi, gösterilen tepkiler sırasında ortalık karıştı.

Bu tatsız olaydan sonra kürsüye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi.

Bozdağ’a yapılan bu harekete sinirlenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılımcıları sakin olmaya davet ederek konuşmasına başladı ve “Hacı Bektaş’ın mekanındayız. Belediye Başkanımız, Belediye binasına Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin bir sözünü asmış; ‘İncinseniz de incitmeyin’ diyor. Kimseyi incitmeyelim. Sevgi ve hoşgörüyü bu coğrafyaya getirenler, Yunus Emre’lerdir, Mevlana’lardır. Hacı Bektaş Veli’lerdir. Burada sevgi vardır” diye konuştu”

Ayrıca CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme fırsatı da bulduğunu belirten Akalp; “Ankara’ya dönüşte Kayadibinde mola verildiğinde,CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇTAROĞLU ile görüşme fırsatı buldum. Görüşmemiz ilerisi için çok olumlu geçti” dedi.

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV