Belediye Başkan Aday Adayı Akalp Hacıbektaş’ta

Hacıbektaş Belediyesi’nce düzenlenen “50. Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri”ne CHP Yatağan Belediye Başkan aday adayı Ali Akalp de katıldı.

Belediye Başkan Aday Adayı  Akalp Hacıbektaş’ta
 Etkinliklere katılan CHP Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Ali Akalp izlenimlerini Gazetemizle paylaşarak, yaşanan olaylar hakkında değerlendirmelerde de bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın etkinlikte protesto edilmesini değerlendiren Akalp; “Alana girer girmez halkın tepkisinin odak noktası haline geldi, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ise bu etkinlikte yoktu” dedi ve açıklamasında Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali İsmail Selmanpakoğlu’nun konuşmalarına da yer vererek; “Selmanpakoğlu, ‘Diyanet İşleri Başkanlığı Sünni anlayışın fetva aracı olmaktan çıksın. Atatürk döneminde olduğu gibi kontrolör olsun. Ayrıca Sivas katliamının hâlâ aydınlatılmamış olması ve bazı sanıkların zamanaşımından yararlanarak serbest bırakılması vicdanları, içimizi acıtmaktadır. Madımak, müze olsun. İstanbul’a yapılacak 3.Boğaz Köprüsü’nün adı da Barış ve Dostluğun simgesi Hacı Bektaş Veli’nin adı olsun’ diyerek konuşmasını bitirdi” dedi ve şu şekilde devam etti; “Selmanpakoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ konuşmasını yuhalamalar ve ‘Mustafa Kemalin Askerleriyiz’, ‘Her yer Taksim Her Yer Direniş’ sloganları arasında tamamlamaya çalıştı, sık sık sözü kesildi, gösterilen tepkiler sırasında ortalık karıştı.

Bu tatsız olaydan sonra kürsüye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi.

Bozdağ’a yapılan bu harekete sinirlenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılımcıları sakin olmaya davet ederek konuşmasına başladı ve “Hacı Bektaş’ın mekanındayız. Belediye Başkanımız, Belediye binasına Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin bir sözünü asmış; ‘İncinseniz de incitmeyin’ diyor. Kimseyi incitmeyelim. Sevgi ve hoşgörüyü bu coğrafyaya getirenler, Yunus Emre’lerdir, Mevlana’lardır. Hacı Bektaş Veli’lerdir. Burada sevgi vardır” diye konuştu”

Ayrıca CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme fırsatı da bulduğunu belirten Akalp; “Ankara’ya dönüşte Kayadibinde mola verildiğinde,CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇTAROĞLU ile görüşme fırsatı buldum. Görüşmemiz ilerisi için çok olumlu geçti” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 19:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan kara
hakan kara - 7 yıl Önce

ben böyle eleştirel yazıyorum da,sakın haşmet ışık ı destekliyorum sanılmasın.ben onun da yatağan için uygun olmadığını söylüyorum.belediye başkanlığı kolay bir iş değil ve yatağan yıllardır kan kaybediyor.gelelim sayın akalp'e.genel başkanla fotoğraf çektirerek haftanın birkaç günü yerel gazetede haber olarak olmuyor bu işler.siz av işlerine devam edin.yatağanın öngörüsü yüksek,yaratıcı,çalışkan,şehircilikten anlayan bir belediye başkanına ihtiyacı var.

...
... - 7 yıl Önce

aslında bu ifadenizle ali akalp'ten ne kadar korktuğunuzu ve onun ciddi bir rakip olarak gördüğünüzü kendi ağzınızla söylüyorsunuz.o zaman o resim yada yazıları ciddiye almayın rahat olun ama uykularınız kaçıyor çünkü bu halk sizi tasvip etmiyor çırpındıkça batıyorsunuz ve çamurlaşıyorsunuz ama korkunun ecele faydası yok sizin dedikodu siyasetiniz bu memlekette sökmez yapacaksanız siyaseti delikanlıca yapın ama bu yaptıklarınız ali akalp'e daha çok puan kazandırıyor onuda söyleyeyim.karalayarak küçültmeye çalışarak bir yere varamazsınız ve kendi kazdığınız kuyuya düşersiniz unutmayın demek ki o kadar çaresizsiniz ki bunlardan medet umuyorsunuz

...
... - 7 yıl Önce

haşmet işık'cı değilsin ali akalp'ide seviyesiz bir şekilde eleştirmeye çalışıyorsun o zaman senin kimden olduğun açık saçık belli zaten sizden de bu beklenir

genc devrimci
genc devrimci - 7 yıl Önce

Belediyecilikten halka hizmetten anlyan tek aday ERTAF CİCİLİ

hakan kara
hakan kara - 7 yıl Önce

ben şundanım bundanım demiyorum ama chp den yenilikçi,şehircilikten anlayan yaratıcı birinin aday olmasını istiyorum arkadaş.bir çok yere gidiyorum çok başarılı chp li belediyeler var.biz her sene inönü bulvarının trafik sorunu mu konuşacağız. yağmur yağınca nehre dönen yolları mı konuşacağız.ama şunun tamamen arkasındayım.elinde tüfekle hayvanları avlayan bir insan yatağana aday olmasın arkadaş.

...
... - 7 yıl Önce

olmayacak dua ya amın demekten başka birşey degil bu

işçi
işçi - 7 yıl Önce

tek birleştirici aday halkın içinden gelen ve toplumun her kesimiyle dialog içinde olan ali akalp olacaktır köyle şehir arasında köprü kurmuş kendini tanıtmaya ihtiyacı olmayan isim yapmış biridir zamanında ali başkan sayesinde özelleştirilme engellenmiştir bunu bütün işçiler bilir onun için başkanımız çok değerli bir insandır ve yatağan için en iyi alternatiftir başkalarının onun yerini dolduramaz

geli işçisi
geli işçisi - 7 yıl Önce

bak güzel kardeşim.ali akalpi eleştirebilirsin ama kötüleme.o adam adam gibi adamdır.yatağana sendikayı ilk o getirmiştir.kooperatif kurarak işçilere milasta ve muğlada ev sahibi yapmıştır.süper sözleşmeler yaparak hem yatağan ekonomisine hemde işçinin cebine para girmesini sağlamıştır.bu gün özelleşmediyse bu işyerleri geçmişteki verdiği mücadele sayesindedir.sen desteklemeyebilirsin fakat biz yoluna öleceğiz.bilgin olsun.sonunda belediye başkanı da yapacağız.bunu çoktan hak etti.kıskanma sende çalış sen de olursun.


SIRADAKİ HABER

banner69

banner68