Belediye Başkanı Toksöz, görevdeki 200 gününü değerlendirdi

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, göreve geldiği 31 Mart Yerel Seçimlerinden bugüne kadar geçen 200 günde yaptıklarını, yaptığı basın açıklamasıyla değerlendirdi.

Belediye Başkanı Toksöz, görevdeki 200 gününü değerlendirdi

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, “Önce Yatağan, Önce Hizmet” sloganıyla girdiği 31 Mart Yerel Seçimlerinden zaferle ayrılan taraf oldu. Cumhur İttifakı’nın AK Partili Başkanı Toksöz, göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmaları, yaptığı basın açıklamasıyla değerlendirdi.

Görevinin çalışmak olduğu bilinciyle halka hizmet üretme, halkın yaşamlarını kolaylaştırma ve halkın sosyal yaşantılarını zenginleştirmek için çalıştıklarını belirten Toksöz, “200 günlük çalışma tempomuzda yoğun bir iş programı ile çalışmalarımıza başladık. 50 mahallesiyle hizmet bekleyen Yatağanımızda öncelikli olan sorunlarımıza eğilmeye gayret ediyoruz. Seçim sürecinde söylediğimiz gibi artık işimiz, çalışmak ve hizmet üretmek” dedi.

İlçeye bağlı tüm mahallelerin muhtarlarıyla sık sık bir araya gelen ve mahalle mahalle gezerek sorunları ve talepleri dinlediklerini kaydeden Toksöz, “En önemli sorun olarak gördüğümüz altyapı, düğün yerleri ve tuvaletlerimiz ile ilgili problemleri çözmeye başladık. Pazar yerine 3'er gözlü hem bayan hem erkek ve engelli tuvaletlerimizi yaptık. Cumhuriyet Caddemizi giyim pazarına açtık. Festival alanımızdaki parkımızın ve Yatağan Şehir Stadyumunun tuvaletlerini yaptık” diye konuştu.

“Gençlik, geleceğimizdir”

Toksöz, 200 günlük faaliyet raporunu, şu şekilde açıkladı:
“Gerekli girişimlerde bulunup Yatağan Meslek Yüksek Okulumuza 419 yeni ek kontenjan kazandırarak, öğrenci sayımızı 800'lere taşıdık. Şu anda bu okulumuzda 714 öğrencimiz eğitim-öğretim görmektedir. Meslek Yüksek Okulumuzun iç tefrişatının yapımını özel sektör kanalıyla çözüme kavuşturduk. Bu süreçte değerli katkılarından dolayı sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek beye teşekkürlerimi sunuyorum. Yüksekokulumuzun yolu-nu ve kaldırımlarını, çevre düzenlemelerinin bir kısmını belediye imkanlarımızla gerçekleştirdik. Ayrıca belediye olarak bir kız öğrenci yurdumuzu işletmeye açtık, ikincisi için de çalışmalarımız devam etmektedir. Ben inanıyorum ki, misafirperver Yatağan halkımız üniversite öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi “Gençlik, geleceğimizdir.”

Düğün yeri olmayan mahalle kalmayacak

Yine altyapı ile ilgili düğün yerlerine yemekhane, bulaşıkhane, depo ve tuvaletler yapıyoruz. Yukarıyayla, Akgedik, Yeşilbağcılar-TOKİ Mahallelerimizi tamamladık. Kafaca, Kadıköy mahallelerimizde inşaatı devam etmektedir. Hiç düğün yerimiz olmayan Mesken, Doğanköy, Katrancı, Gökgedik, Kadıköy'ün betonlama işlemleri yapılmıştır. Buralarda da 20x30 düğün yerleri inşa edeceğiz.

“Yaklaşık 65 bin metrekare altyapı gerçekleştirdik”

Parke taşı döşemede de Eskihisar, Çamlıca, Hacıveliler, Bahçeyaka, Gökpınar, Kadıköy, Elmacık, Yukarıyayla, Yava, Madenler, Yatağan Sanayi Sitesi 1 cadde, Dere Mahallesi'ndeki meslek yüksekokulu yollarını yaptık, yapıyoruz. Yaklaşık 65 bin metrekare altyapı gerçekleştirdik. Ayrıca Atatürk Mahallesi Hacıyakası Mevkisi için gerekli ödeneği devletimizden aldık. Alt yapı çalışmaları için MUSKİ, Telekom ve AYDEM'e yazılarımızı yazdık. İnşallah önümüzdeki yılın başında parke taşı, yol sorununu çözeceğiz. Yine Yatağan merkez ve mahallelerimizde parke döşeme işimizi aralıksız çözmeye gayret edeceğiz. Yine MUSKİ ile protokol yaparak bozdukları yerleri tamir ediyoruz. Koordinasyonda eksiklik olduğunu gözlemliyor, çözme gayreti içindeyiz.

Kırsal mahallelere de doğalgaz gelecek

2019 yılı içinde Yatağan'da hiç doğalgaz yatırımı yoktu. Görüşmelerimiz sonucu 10 kilometrelik hattın döşenmesini sağladık. Doğalgazın halkımız için ne kadar ihtiyaç olduğunu biliyor, bu konuda ilgili firma olan Akmercan'la görüşmelerimiz devam ediyor. Doğalgaz çalışmalarına Madenler ve Akgedik mahallelerimizde başlandı, çalışmalar devam ediyor. Bozarmut, Bozüyük için ilk programlamaya alınmasına gayret ediyoruz. Yine Şahinler, Yeşilbağcılar ve Turgut mahallelerimize de doğalgazı getirmeye çalışacağız.

Asfaltlama çalışmaları sürüyor

Altyapı ile ilgili Gölyeri Mevkiinde 1 kilometre asfaltlama gerçekleştirdik. Uzun süre halkımızın şikayetçi olduğu yolu en kısa zamanda devletimizin imkanlarıyla gerçekleştirdik. Yine Çamlıca Mahallemizin Sarıdere Mevkii yolunu asfaltladık.

Sosyal belediyecilikle kimsesizlerin kimsesi oluyorlar

“Kimsesizlerin kimsesi olmaya çalışacağız” demiştik. Yine belediyemiz yardımlaşma fonuyla ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapıyoruz. Tabi kamunun kaynaklarının doğru kullanılması amacıyla komisyon değerlendirmesi yaparak, kararlarımızı alıp yardımlarda bulunuyoruz. Engelli vatandaşlarımıza tekerlekli ve akülü araçlar alıyoruz. Belediyeye kazandırdığımız hasta nakil aracımızla, yatan hastalarımızın tedavileri için hastaneye nakil ediyoruz ve aynı şekilde evlerine ulaştırıyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah sosyal belediyecilik anlamında düşündüğümüz güzel projelerimizi hayata geçirmeye başlayacağız.

Belediyenin araç parkına yeni araçlar

Göreve geldiğimiz günden bu yana belediyemiz araç parkına araç takviyesi yapmaya gayret ediyoruz. Bir adet çöp kamyonu, hasta nakil aracı, yol süpürme aracımız geldi. Bu ay itibariyle arazöz, Beko-Lader ve hizmet aracımız ile toplu taşımacılık için iki midibüs gelecektir.

Kırsal mahallelere halı saha

Değerli hemşerilerim yine üç halı saha yapımımız devam etmektedir. Yeni Mahalle, Gökpınar ve Kafaca mahallelerimiz yıl sonuna kadar halı sahalarına kavuşmuş olacaktır.

Yatağan Devlet Hastanemizin inşaatı devam ediyor, mayıs ayında bitmesini planlıyoruz. Girme Barajı’nın çalışmalarının hızlandırılmasıyla birlikte en kısa sürede inşallah sonuçlandıracağız.

İnönü Bulvarıyla ilgili çalışmalar sürüyor

Yatağan'ın en büyük sorunu olarak gördüğümüz İnönü Bulvarıyla ilgili Karayollarıyla çok sayıda görüşme gerçekleştirdik. Alt yapı ile ilgili ufak tefek pürüzler var. Sivil toplum örgütlerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde üniversite ile görüşerek bir proje hazırladık. Projenin kabulü ve başlanılması için gayretlerimiz devam ediyor.

Tarihi ve kültürel yerlere ödenek

Ayrıca Yatağan Şehir Stadyumu ve gençlik merkezi için ödeneklerimizi aldık. Yine Bozüyük Mahallemizde restorasyon çalışmaları için gerekli ödenek çıkartıldı. Eskihisar Stratonikeia Antik Kenti kazı alanında kamulaştırma için gerekli ödenek de çıkmak üzeredir. Yine vergi borcumuzu da devletimizle mahsuplaştık.

Artık siyaset ikinci planda

Dediğimiz gibi 31 Mart bitti, siyaset artık ikinci planda, amacımız çalışmak ve Yatağanımıza hizmet etmek.

200 günlük süreçte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi, ilçemize gelerek Stratonikeia'yı ziyaret ettiler. Yaklaşık 3 saat gibi bizlere vakit ayırdılar. Bakanlarımıza Yatağan'ın sorunlarının çözülmesi noktasında yardımcı olunması talimatlarını verdiler. Ben, Yatağan halkımız adına kendilerine şükranlarımızı tekrar tekrar iletiyorum.

Ayrıca Sayın Valimiz Esengül Civelek Hanımefendiye özellikle teşekkür etmek istiyoruz. Yatağanımıza ve bizlere yardımcı olup, yol gösterip, her fırsatta bizleri onurlandıran, tam bir devlet ciddiyetiyle ne zaman gitsek bizlere sahip çıkmasından dolayı kendisine şükranlarımızı arz ediyorum.

Sosyo-kültürel etkinlikle sürüyor

Kültürel etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Halkımızın nefes alması için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Buray Konseri gerçekleştirdik. Yine gençlerimiz için tiyatro oyunu sahnelendi. Muharrem ayı nedeniyle geleneksel aşure etkinliğimizi gerçekleştirdik. Geleneksel Gençlik ve Kültür Festivalimizi folklor gösterileri, stantlar açılarak son günde Emre Aydın konseri ile tamamladık. Yine Yatağan'daki boğacılarımız için boğa güreşi düzenledik. Üniversite sınavı için son bir ay kala kütüphanemizi saat 24.00'a kadar açtık.

Yapmış olduğumuz tüm bu hizmetlerimizde desteklerini esirgemeyen Yatağan Kaymakamımız Hayrettin Çiçek'e, milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir ile Yelda Erol Gökcan'a ve İl Başkanımız Kadem Mete'ye teşekkür ediyorum.

Sevgili Yatağanlı hemşerilerim,

“Önce Hizmet, Önce Yatağan” diyerek çıktığımız bu yolda sizlere hizmet etmek en büyük arzumuzdur. Gazetemiz ile birlikte sizleri belirli sürelerde bilgilendirmeye özen ve gayret göstereceğiz. Kapımızın her zaman sizlere açık olduğunu biliyorsunuz.

Bu vesileyle çalışmalarımızda ve projelerimizi gerçekleştirmemizde bizlere vermiş olduğunuz destek, sabır ve anlayışınız için teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin ışık
Hüseyin ışık - 2 yıl Önce

Sayın başkanım ve değerli meclis üyelerimiz.Oncelikle siyaseti bir kenara bırakıp yataganimiza hizmet yarışında olmanızı kutluyor ve tebrik ediyorum.Gelelim maruzatima'bizle köklük mah oturuyoruz.Bizim kavşak problemimiz var.Sayin başkanımda söz vermişti.Acaba bizim mahallemizin kavşak problemi ne zaman cozulecek

SIRADAKİ HABER

banner68