Belediye Başkanı’nın makam arabası satılıyor

25 Ağustos 2014 Pazartesi günü olağanüstü toplanan Yatağan Belediye Meclisi’nde alınan kararlara ulaşıldı.

Belediye Başkanı’nın makam arabası satılıyor
 Yatağan Belediye Meclisi, 25 Ağustos 2014 Pazartesi günü saat 16.00’da gündemindeki, Belediye Başkanlığı’nın 21 Ağustos 2014 tarih ve bila sayılı kullanılmayan hizmet araçlarını satışı ilgili yazıların incelenmesi, Belediye Başkanlığı’nın 21 Ağustos 2014 tarih ve bila sayılı tarife düzenlemesi ile ilgili yazılarının incelenmesi ve Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 21 Ağustos 2014 tarih ve bila sayılı yazıları ekindeki imar konularının incelenmesini görüşmek üzere Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık başkanlığında olağanüstü toplandı.

Toplantıya, CHP’nin 6, MHP’nin 3, AK Parti’nin ise 1 Belediye Meclisi Üyesi katılırken, toplantıda şu kararlar alındı:

Başkanın makam aracı da satılıyor

Muğla’nın büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte Yatağan’ın belde belediyelerindeki araçlar, beldelerin kapanması nedeniyle Yatağan Belediyesi’ne devrolmuştu. Çoğalan hizmet araçlarından, belediyenin hizmetlerinde kullanılmayan ihtiyaç fazlası, hurda ve arızalı araçların satılması konusunda belediye meclisince alınan karara göre, içerisinde Yatağan Belediye Başkanı’nın makam aracı olarak kullandığı jeep’in de olduğu, 1 traktör kepçe, 3 kamyon, 1 kamyonet, 4 motosiklet, 1 pikap, 1 çöp kamyonu, 2 traktör, 1 minibüs, 2 otomobil ve 1 çipten oluşan 19 aracın, birimlerce değer tespitlerinin yapılarak satılmasının uygun olduğuna, satış ihalesi için encümene yetki verilmesine, çalışır vaziyette ve arızalı olanlarının satışının 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi uyarınca yapılmasına, hurda durumda olanların Makine ve Kimya Endüstri Kurumu’na gönderilmesine karar verildi.

Kaya Köstepen Stadı’nın günlük fiyatı belirlendi!

Yaz mevsiminde, törenlerin oldukça fazla olması nedeniyle, spor müsabakalarının oynanmadığı zamanlarda, vatandaşların talebi doğrultusunda Kaya Köstepen Şehir Stadı ile Atatürk Mahallesi’ndeki GELİ Sosyal Tesisleri içinde bulunan spor sahasının ücreti karşılığında kiraya verilmesi, ayrıca belediyeye ait çadır, masa ve sandalyelerden de ücret alınması yönünde tarife düzenlenmesi konusu, Belediye Meclisi’nce incelenerek düğün ve sünnet gibi törenlerde kullanılacak sandalyelerin bir adedinin günlük 10 Krş, çadırın ise 1 adedinin 20 TL, Kaya Köstepen Şehir Stadı’nın 15 Eylül 2014 tarihine kadar günlük 2 bin TL, 15 Eylül’den sonra ise 7 bin TL, Atatürk Mahallesi GELİ Sosyal Tesisleri içinde bulunan spor sahasının da günlük 3 bin TL olarak tespit edildi.

Madenler mezarlığı taşınıyor mu?

Atatürk Mahallesi’nden bir vatandaşın dilekçesi doğrultusunda, vatandaşa ait tarlanın içerisine Madenler Muhtarı tarafından mezarlık yaptırıldığı bilgisine ulaşıldı. Belediye Meclisi’nde, bu mezarlığın kaldırılması görüşülürken, taşınmazın Madenler Mahallesi İmar Planı’nda ağaçlandırılacak alan içerisinde kaldığı ve içinde mezarların bulunması nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü yetkisinde olan bu mezarların kaldırılması için müdürlüğe talepte bulunma kararı alındı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 20:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahiköylü
ahiköylü - 7 yıl Önce

yanlış haber yapıyorsunuz belediye başkanı ilk meclis toplantısında zaten makam aracının yenilenmesi için talep te bulundu ve chp li üyelerin oylarıyla onaylandı satılan beldelerden gelen eski araçlar iyi araştırın lütfen demeç gazetesi böyle yanlış haber yapmamalı

gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Tarihe gectiniz şehir stadini kiraya veren belediye cimlenmesi için kaç lira harcadınız şimdi çimleri öldürün rahatlayin nasıl olsa cim ekecek bir yandaş firma ayarlamistir haşmet başkan...

Burak Alper Kuş
Burak Alper Kuş - 7 yıl Önce

satışa çıkarılacak olan ve hurdaya ayrılacak olan tüm araçların plakaları elimizde mevcuttur. karalama yapmadan önce bilginizden emin olunuz. saygılar.

Asena
Asena - 7 yıl Önce

Seçime bir ay kala gariban ayağına yatıp motorsikletle dolaşıp tur atan başkan , ahiköylü nün de dediği gibi ilk meclis toplantısında kendisine lüx araç alma kararı aldırmıştır .bu karara imza atan sessiz kalan herkes sorumludur ak partili mhp li ve chp meclis üyeleride buna dahildir

hakan kara
hakan kara - 7 yıl Önce

eski tas eski hamam...

solduyu
solduyu - 7 yıl Önce

Yatagan halki olarak kabahatin buyugu bizim aslinda
gariban cocugundan buyuk bir zengin yarattik
hasmet isik harun gibi geldi karun gibi oldu
oldu ama gidermi bilmem

haydar
haydar - 7 yıl Önce

yatağanı anlamak mümkün değil. yöneticiler vicdanlı olacak. köyler yatağana bağlanmış jeep cipe ihtiyaca artmış jeep satılıyor. mersedes alınacak. o mersedes o köy yollarında ne olur. osman gürün bu işe ne diyor. o damı haşmete benzedi.isyanlık işler bunlar. o termik santral gösterilerini yatağan belediyesi önünde yapın

haydar
haydar - 7 yıl Önce

termik santral özelleştirilmesine karşı eylemler büyük bir olay. destekliyoruz. ama belediyedeki mersedes olayı küçük diye es geçmeyelim. yanlış yanlıştır. büyüğü küçüğü olmaz.


SIRADAKİ HABER

banner68