Belediye gerekeni yaptı, sıra hayırseverlerde

Yatağan ilçesine bağlı Yeni Mahalle sakinlerinin uzun zamandır istedikleri cami için Yatağan Belediyesi yer tahsisini gerçekleştirdi. Şimdi hayırseverlerin desteğiyle caminin inşa edilmesi bekleniyor.

Belediye gerekeni yaptı, sıra hayırseverlerde

Yeni Mahalle Tilkiler mevkisi sakinlerinin uzun zamandır ısrarla istedikleri cami için sıcak gelişmeler yaşandı. Mahalle sakinlerinin belediyeden cami için yer talep etmesi üzerine, Yatağan Belediyesi yer tahsisini gerçekleştirdi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi de onayı verdi.

Konuya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, “Biz Yatağan Belediyesi olarak eğitim, sağlık ve dini merkezlerin tahsisine çok önem veriyor, gereken bütün katkıyı sağlıyoruz. Bu güne kadar tahsis ettiğimiz alanlara levhaları diktik. Halkımızın emrindeyiz” dedi.

Tilkiler mevkisinde tahsis edilen cami yerini gösteren İsmet Koca ise, “Mahallemize cami yapılması için yaptığımız girişimlerin sonucunu aldık, arsa tahsis edildi. Artık bütün hayırseverlerin caminin yapılması müftülüğümüze müracaatını bekliyoruz. Bu konuda emeği geçen Yatağan Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve tüm katkısı olanlara çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2017, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96