Belediye işçilerinin maaşlarına yüzde 10’luk iyileştirme

Yatağan Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşlarında iyileştirmeye gidilen toplu iş sözleşmesi, Yatağan Belediyesi ve Belediye İş Sendikası Muğla Şubesi arasında imzalandı.

Belediye işçilerinin maaşlarına yüzde 10’luk iyileştirme

Yatağan Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşlarında yüzde 10’luk bir iyileştirmenin gerçekleştirildiği toplu iş sözleşmesi, Yatağan Belediyesi toplantı salonunda belediye ile Belediye İş Sendikası Muğla Şubesi arasında imzalandı.

Törene, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Başkan yardımcıları İsmail Kaya ve Ahmet Yunus Tuna, Belediye İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Ender Akbay ile işçiler katıldı.

Törenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Toksöz, toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi.

Toksöz, göreve geldikleri günden bu yana ilk defa toplu iş sözleşmesine imza attıklarının altını çizerek, sözleşmede işçilerin aldıkları ücretin artılarını ve eksiklerini göz önünde bulundurarak sıkı bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

İşçilerin maaş farklarında, bütçe giderlerinde ve yılsonu kesintilerinden düşüş olduğunu gözlemediklerini kaydeden Toksöz, “Bu noktada çok da olmasa da işçilerimizin enflasyon oranının altında kalacak ve arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde bir çözümleme yoluna gittik. Sendika ile yaptığımız görüşme olumlu geçti ve yaklaşık yüzde 10’luk bir iyileştirmeye gittik. Sosyal hakları ile ilgili de kısmi olarak netten brüte çevirerek bir düzenleme yaptık. Yine 6 aylık çalışan işçilerimizin izni yoktu. O konuda da en az 10 gün izin verilmesi noktasında karara vardık. İşçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bütçemize ve olanaklarımıza bakarak onların da enflasyon karşısında ve değişen hayat şartlarında ezilmemesi açısından elimizden geleni yapmaya çalıştık. Sonuçta biz bir aileyiz, kol kırılır yen içinde kalır. Çalışan sayımız yeterli olmadığı için bazı arkadaşlarımız üç beş işkolunda çalışmak zorunda kalıyor. Yoğunluğumuz çok fazla, bu yüzden de çok fazla personel ihtiyacımız var. Elimizdeki sayının az olması, çalışanların üzerine düşen yükün fazla olmasına rağmen arkadaşlarımızın özveriyle çalışmalarını göz önüne alarak elimizden geleni yapmaya çalıştık” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68