banner80

Belediye İşçisine %50 Zam

Yatağan Belediyesi ile işçilerin bağlı bulunduğu sendikalar arasında yapılan toplu sözleşmeyle, belediye bünyesinde çalışan işçilerinin maaşlarına %50 zam yapıldı.

Belediye İşçisine %50 Zam
 Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, Türk-İş Sendikası’na bağlı Belediye-İş Sendikası Muğla Şubesi Muğla Bölge Şube Başkanı Ender Akbay, Genel Merkez Mali Sekreteri Cahit Korkmaz, Genel Merkez Eğitim Sekreteri Bayram Özkan, Şube Başkan Yardımcısı Ergül Şahin ve İşyeri Temsilcisi Atilla Türkmen ile Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık arasında toplu sözleşme imzalandı.

2014-2015 yılları için yapılan anlaşma gereği işçilerin 80 TL olan eski yevmiyeleri, %50’lik zamla 123 TL olarak belirlendi.

Düzenlenen törene belediyenin tüm personelleri aileleriyle birlikte katılırken belediye bünyesinde 5 ay 29 gün çalışan geçici işçilerin de Belediye-İş Sendikası üyesi olarak sendikal haklardan yararlanabileceği öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 00:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Yakışır emekçilere ama seçim yatırımı olmasa dahada yakışırdı alın parayı helal olsun ama satmayin oyunuzu, oy namustur paha bicilemez birde siyasetcilerimiz ogrense...

Rukiye
Rukiye - 7 yıl Önce

sayın başkanım halktan biri olarak soruyorum "bu kadar bütçemiz vardı zam şimdiye kadar niye yapılmadı? bu kadar bütçemiz vardı yatagan niye gelismiyor?"

SIRADAKİ HABER

banner68