banner80

Belediye Meclisi’nin Yeni Kadrosu İlk Kez Toplandı

30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde göreve gelen Yatağan Belediye Meclisi’nin yeni üyeleri, ilk kez bir araya geldi. İlk toplantıda, encümen ve komisyon üyeleri de belirlendi.

Belediye Meclisi’nin Yeni Kadrosu İlk Kez Toplandı
 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonuçlarına göre Yatağan Belediye Meclisi, CHP’nin 5+2, AK Parti’nin 4 ve MHP’nin 4 üyesinden oluştu.

Yatağan Belediye Meclisi’nin yeni üyeleri ise, Yaşar Gencel (CHP-Kontenjan), Tarcan Oğuz (CHP-Kontenjan), Eyüp Katırcı(CHP), Mustafa Yenioğlu(AK Parti), Zafer Çine (MHP), Bakiye Sökmen (CHP), Memiş Kuzu (AK Parti), Sayan Ediz (MHP), Mehmet Avcı (CHP), Alaaddin Bahçeli (AK Parti), Ünal Mutlu (CHP), Mehmet Kavuran (MHP), Sadık Altındal (AK Parti), Hülya Karadavut (CHP), Mutlu İnat (MHP) oldu.

Yeni oluşan üyeler ise Pazar günü saat 10.00’da Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda bir araya gelerek ilk toplantılarını gerçekleştirdi.

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nin açılış konuşmasını yapan Başkan Işık; “Yatağan Belediye Meclisi’nin ilk toplantısını, tüm üyelerinin katılımıyla gerçekleştirmekteyiz. Bu toplantımız öncelikle Yatağanımıza, sonra da ülkemize hayırlı olsun. Beş yıl birlikte görev yapacağız. Bu görev süremizce yasanın bize verdiği yetkiler çerçevesinde birlik beraberliğimizi koruyarak, halkımızın menfaatlerini koruyarak, eşitlik ilkesi içinde hizmet vermeye çalışacağız. Şimdiden herkese başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Yapılan ilk toplantıda gerçekleştirilen oylama işlemiyle Yatağan Belediye Meclisi’nin encümen üyeleri ve komisyon üyeleri belirlendi. Buna göre; Belediye 1. Meclis Başkanlığına Ünal Mutlu, 2. Meclis Başkanlığına Sadık Altındal, Meclis Kâtipliğine Hülya Karadavut ve Mehmet Kavuran, Encümen Üyeliğine Bakiye Sökmen ve Zafer Çine, Plan Bütçe Komisyonu’na Ünal Mutlu, Mehmet Avcı, Hülya Karadavut, Mustafa Yenioğlu, Mehmet Kavuran, İmar Komisyonu’na Yaşar Gencel, Eyüp Katırcı, Tarcan Oğuz, Memiş Kuzu ve Sayan Ediz, Tarihi Kentler Birliği Komisyonu Asil Üyeliğine Yaşar Gencel, Yedek Üyeliğine Alaaddin Bahçeli, MUKAD-BİR Komisyonu’na Ünal Mutlu, Memiş Kuzu ve Belediye Başkan Yardımcılığı’na Tarcan Oğuz getirildi.

Ayrıca toplantıda, Belediye Denetim Komisyonu Raporu ve Belediye Başkanı Yıllık Faaliyet Raporu görüşüldü.

Toplantının ardından muhabirimize açıklamalarda bulunan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “Meclis üyeleri arkadaşlarımız, siyasi kimliklerini dışarıda bırakarak ilk toplantıda birlik mesajı verdiler. Almış olduğumuz kararların hepsi oy birliği ile alınmıştır. Tüm çalışma arkadaşlarımızın temenni, dilek ve önerilerini dikkate alacağız” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Oktay
Metin Oktay - 7 yıl Önce

bu kadar donanımlı yönetici bu fiyat!çoook az 10000 verin.yatağan ı muhasır medeniyetler seviyesine çıkarsın.

YATAĞANLI..
YATAĞANLI.. - 7 yıl Önce

akp ve mhp mecli̇s üyeleri̇ vatandaş si̇ze muhalefet görevi̇ verdi̇ bunu unutmayin bu sorumlulukla hareket etmeli̇si̇ni̇z.yoksa geçem dönemdeki̇ muhalafet mecli̇s uyeleri̇ herşey kabul ederde yanlişlara dur demei̇lmezse her zaman kaybetmeye mahkumsunuz.karar si̇zi̇n ben menfati̇me bakarim boşver muhalefeti̇mi̇ di̇yeceksi̇ni̇z yoksa toplum yararinami haraeket edeceksi̇ni̇z bekleyi̇p göreceği̇z gözümüz üzeri̇ni̇zde bi̇lesi̇ni̇z yoksa verdi̇ği̇mi̇z oylara layik olmayacaksiniz

yıldırım aşkı
yıldırım aşkı - 7 yıl Önce

ne vazgeçi̇lmez adammiş şu tarcan hmuhalafeadi̇ haşmeti̇ anladikta muhali̇f üyeleri̇n tarcan aşki ne çabuk başladi yildirim aşlina herkes i̇nanmali

SIRADAKİ HABER

banner68