Belediyedeki Atatürk portresiyle ilgili bir açıklama da ADD’den

Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi, geçtiğimiz günlerde Yatağan Belediye Başkanlığı makamında Atatürk portresinin indirilerek yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının asıldığı iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

Belediyedeki Atatürk portresiyle ilgili bir açıklama da ADD’den

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yatağan Şube Başkanı Sinem Rodos, şube binasında yaptığı basın açıklamasında, geçtiğimiz günlerde Yatağan Belediye Başkanlığı makamında Atatürk portresinin indirilerek yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının asıldığı iddiasıyla ilgili konuştu.

Rodos, yaptığı açıklamada, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Yönetimler seçimleri sonrası Yatağan Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Toksöz'ün devir teslim töreni sonrasında makam masasının arkasında asılı Atatürk fotoğrafının bir şekilde kaldırılması sadece derneğimizin değil tüm Yatağan halkına ek olarak ülke kamuoyunun da üzüntü ve tepkisine neden olmuştur. Olayın duyulması sonrasında dernek yönetimi olarak Belediye Başkanı ile görüşülmüş, olayın hassasiyeti konuşulmuştur. Kendileri de olayın hemen sonrasında gerekli düzeltmeyi yaptığını belirtmiştir ve Atatürk fotoğrafı ait olduğu yere bir daha inmemek üzere asılmıştır” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER