Belediye'den 19. Akülü Sandalye

Belediye'den 19. Akülü Sandalye

Belediye'den 19. Akülü Sandalye

Yatağan Belediyesi'nin engelli vatandaşlara yönelik başlattığı akülü tekerlekli sandalye dağıtım kampanyası devam ediyor. Kampanya kapsamında 19. sandalyeyi Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, dün 30 yaşındaki bedensel engelli Fatma Kaya'ya teslim etti.

Yatağan Belediyesi'nin engelli vatandaşlar için bir süredir uyguladığı akülü sandalye dağıtım kampanyasında 19. sandalye, dün Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından doğuştan engelli olan Fatma Kaya'ya teslim edildi.

Böylece 20. sandalyenin verilmesine sadece 1 sandalye kaldı.

Yatağan Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet eden 30 yaşındaki doğuştan iki bacağı da olmayan Fatma Kaya; “Yatağan Belediyesi'nin engellilere yönelik tekerlekli sandalye dağıtım kampanyasını yerel gazeteler aracılığıyla takip ediyorum. Belediye kampanya kapsamında bana da sandalye temin etti. Bu duyarlı davranışından dolayı Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve bütün belediye ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise kampanyanın devam edeceğini belirterek; “bugün 19. sandalyeyi Fatma Kaya'yı teslim ettik.  Bu yöndeki çalışmalarımız müracaat oldukça devam edecektir. 1 sandalyeyi daha sahibine teslim ettiğimizde dağıtılan sandalye sayısı 20'yi bulacak. Engelli vatandaşlarımıza hizmet etmek bizim görevimizdir. Engelli vatandaşlarımız bu sandalyeler sayesinde evlerine kapanmaktan kurtulup dışarıda dolaşıyor bu çok büyük mutluluk” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68