Belediye’den 25 kadına ahşap boyama kursu

Yatağan Belediyesi’nin hobi kursları kapsamında açtığı ahşap boyama kursuna 25 kadının katıldığı bildirildi.

Belediye’den 25 kadına ahşap boyama kursu
 Ev hanımlarına yönelik; ev aksesuarları, ahşap, cam, polyester boyama, kurdele ve el nakışı ile dikiş-nakış gibi kurslar açmayı bir gelenek haline getiren Yatağan Belediyesi, bu yıl da ahşap boyama kursu açtı.

Usta Öğretici Gülsüm Babur tarafından verilecek olan kurslara kayıtların devam ettiği öğrenilirken, derslerin sabah 09.30 ile 16.30 saatleri arasında yapıldığı da edinilen bilgiler arasında.

Kurslar hakkında bilgi veren Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet, “Yatağan Belediyesi olarak kadınlarımızın üretken hale gelmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda bu kursları açtık ve Usta Öğretici Gülsüm Babur tarafından verilecek kurslarla ev hanımlarımıza büyük bir hizmet sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Usta Öğretici Gülsüm Babur ise kurslar sayesinde özellikle ev hanımlarının aile ekonomisine katkıda bulunabileceğini belirterek; “Kursumuzun kapısı herkese açıktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Ev aksesuarları, ahşap, cam, polyester boyama, kurdele ve el nakışı ile dikiş-nakış kursları ile başlayacağımız programı ilerleyen günlerde geliştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 18:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
sezen
sezen - 7 yıl Önce

yatağanda sanata hep kadınlar mı düşkün? bu kadar kadının arasına göstermelikte olsa bir erkek alsanız eyi olurdu.

disigalek
disigalek - 7 yıl Önce

Köylü kadınların sorunlarını da sahip çıkın ürettiklerni tozun toprağın içinde 3 para ettirmek diye canlari çıkıyor

SIRADAKİ HABER

banner68