Belediye'den 3 Bin YGS ve LYS Hazırlık Kitabı

Belediye'den 3 Bin YGS ve LYS Hazırlık Kitabı

Belediye'den 3 Bin YGS ve LYS Hazırlık Kitabı

Yatağan Belediyesi, orta öğretim son sınıf öğrencileri için getirttiği 3 bin adet soru bankasını ücretsiz olarak okullarda dağıtacak.

Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık YGS-LYS soru bankalarının tanıtımını yapmak üzere Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'i ziyaret etti. 

Kitaplar, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurulacak heyetin incelemesinden sonra Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından okullarda öğrencilere dağıtılacak.

Belediye'den yapılan açıklamada; “Belediyemiz tarafından, eğitime destek kampanyası düzenlenmiş ve kampanya kapsamında ilçemizde faaliyet gösteren okullara 115 bin lira değerinde bilgisayar, fotokopi makinesi, projeksiyon makinesi, seslendirme aletleri gibi malzemeler alınmıştır. Belediye Başkanımız H. Haşmet Işık, geçmiş yıllarda OKS ve ÖSS'ye hazırlanan öğrenciler için soru bankaları hazırlatmış ve bunları ilçemizde faaliyet gösteren okullara dağıtımı yapılmıştı. Bunun yanı sıra bu kampanya kapsamında tüm okullarımızın çevre düzenlemesi belediyemiz tarafından yapılmıştı” deniyor.

Başkan Işık: “eğitime destek kampanyamız, uzun süreden bu yana devam etmektedir ve devam edecektir. Her zaman dediğim gibi gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Onlar için yapılan tüm çalışmalar bizim için çok önemlidir. Öğrencilerimizin başarılı olması beni çok mutlu ediyor. Zaman zaman bu yapmış olduğum çalışmalardan dolayı eleştiriler alsam da belediyemiz tarafından hazırlanan soru bankaları ile başarı sağlayan öğrencilerimizin memnuniyeti, gelen eleştirilerin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaktadır. Eğitime katkılarımız devam edecektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96