BELEDİYEDEN EÄžİTİME ANLAMLI KATKI!

BELEDİYEDEN EÄžİTİME ANLAMLI KATKI!

BELEDİYEDEN EÄžİTİME ANLAMLI KATKI!

Muğla'da, “Eğitime %100 Destek Kampanyası” çerçevesinde 82. protokol, Valilik 75. Yıl Salonunda düzenlenen törenle imzalandı. Okul yaptırma protokolü Muğla Valisi Fatih Åžahin ile okulun yapımını üstlenen Yeşilüzümlü Belediyesi adına Başkan Önder Genç arasında imza atıldı.

Halkın gereksinimleri için çeşitli hizmetleri yerine getirmekte olan bir kamu kuruluşunun, yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın eğitimi için okul ve derslik yaptırmaları, gerçekten takdir edilmesi gereken bir davranış.

Fethiye ilçemizde, eğitime % 100 destek kampanyası çerçevesinde şimdiye kadar pek çok hayırsever yurttaşımızın bu konuda anlamlı katkıları olmuştu. Bunlar arasında, Yeşilüzümlü Belediyesinde olduğu gibi, Fethiye Belediyesi ve Kumluova belediyelerinin de benzeri adımları atarak, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın eğitimi için okul ve derslik yaptırmaları dikkatleri çekmişti. Bu katkılar da kamu oyunca büyük takdir toplamıştı.

Yeşilüzümlü Belediyesiyle Muğla Valiliği arasında imzalanan okul yaptırma protokolü, “Eğitime % 100 Destek Kampanyası” çerçevesinde imzalanan 82. protokolü oluşturuyor. Bu protokollerden 706 derslikten oluşan 62 protokole ait eğitim tesisleri tamamlanarak hizmete açılmış. 82 protokole ait bu eğitim tesislerinin proje tutarları toplamı ise, 97 milyon 175 bin lirayı biliyor.

Muğla Valisi Fatih Åžahin son olarak Yeşelüzümlü Belediyesi ile Muğla Valiliği arasında imzalanan protokolün imza töreninde, konunun önemine dikkat çekere “Eğitime % 100 Destek Kampanyası” çerçevesinde bugüne kadar yapılan desteklerden dolayı hayırseverlere teşekkür etti.

Fatih Åžahin, devlet ve vatandaş işbirliği içerisinde yapılan çalışmaların güzel neticeler verdiğini belirterek, “Beldemizin önemli bir ihtiyacı giderilmiş olacak. Eğitime yapılan katkıları sürekli vurguluyoruz. Bu eğitim tesislerinde, gençlerimizin ve öğretmenlerimizin gösterdikleri performans sayesinde, Türkiye'nin geleceğine katkı sağlayacağına inanıyorum.” İfadesini kullandı.

Yeşil Üzümlü Belediye Başkanı Önder Genç ise eski ilköğretim binasıyla uğraşmanın zor olduğunu belirterek, sürekli tadilat işleriyle uğraştıklarını söyledi. Genç, belediyeye ait 11 dönümlük arazi imar değişikliği yoluyla okul yapılacak hale getirdiklerini anlatarak, “Belediye olarak elimizden geldiğinizce eğitime katkı sağlayacağız. Hayırseverlerinde destekleriyle üç yıl içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz.” Åžeklinde konuştu.

Yazılarımda hep vurgulamaya çalıştığım bir şey vardır.” Okul ve derslik yaptıran, eğitime katkıda bulunan hayırsever kişi ve kuruluşların adları, bu eğitim tesislerinde eğitimini sürdürecek olanlar tarafından kuşaklar boyu saygıyla ve şükranla anılacaktır” diye vurgulamak isterim.

Yeşilüzümlü Belediyesi Başkanı Önder Genç, Muğla Endüstri Meslek Lisesindeki öğretmenlik yıllarımda çok sevdiğim,ciddiyetine ve insan sevgisine saygı duyduğum değerli bir öğrencimdir. Böylesi hayırlı bir işe adım atarak, beldesindeki yurttaşlarımızın çocuklarının geleceğe daha modern eğitim tesislerinde eğitimleri için, belediye meclisiyle birlikte aldığı bu gerçekçi karar ve attığı olumlu adım da bunun en güzel göstergesidir.

Yeşilüzümlü Belediyesinin genç ve dinamik Belediye Başkanı Önder Genç'i ve Belediye Meclis üyelerini bu anlamlı katkılarından dolayı kutluyorum.

Bu güzel ve saygı değer katkının da, toplumumuzun katmanlarınca da  içtenlikle alkışlanması gerektiğini düşünüyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68