Belediyelerin işbirliği, Yatağanlıların yüzünü güldürdü

Yatağan ve Bodrum belediyelerin işbirliğiyle Yatağan ilçesinde yapılan yol çalışmalarında, yaklaşık 3 bin 200 metre yol asfaltlandı. 250 metre yolun daha yapılacak olduğu bildirilirken, iki belediyenin bu işbirliği Yatağan’da beğeni kazandı.

Belediyelerin işbirliği, Yatağanlıların yüzünü güldürdü
 Yatağan Belediyesi ve Bodrum Belediyesi, Yatağan ilçesindeki ilçe belediye sorumluluğundaki alanlarda asfaltlama çalışması yapılması için işbirliği yaptı.

Bodrum Belediyesi’nin ekipman ve eleman desteğiyle Yatağan’da gerçekleştirilen yol asfaltlama çalışmasında, Ahmet Toksöz Caddesi’nde 550 metre, Karaoğlanoğlu Caddesi’ndeki bin 50 metre, Cumhuriyet Caddesi’ndeki bin 100 metre ve 186. Sokak’ta 475 metre ekiplerin yoğun mesaisi sonucu asfaltlandı.

Asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, çalışmaların sürdüğünü ve sırada Ömer Tekin Caddesi’nin olduğunu söyledi.

Ömer Tekin Caddesi’ndeki 250 metrelik yolun da Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle asfaltlanacağını belirten Işık, “İlçemizdeki altyapı çalışmalarının tamamlandığı alanlarda üstyapı çalışmalarına hız verdik. Bu doğrultuda Bodrum Belediyesi’nin ekipman ve eleman desteğiyle 3 bin 200 metrelik yolu asfaltladık. Ömer Tekin Caddesi’nde yapılacak olan 475 metrelik asfaltlama çalışmasıyla ilçemizde yaklaşık 3 bin 700 metrelik yolu asfaltlamış olacağız” dedi.

Işık, asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından kaldırım ve su giderlerinin de yapılacağını kaydederek, “Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Yatağan’ı kardeş belediye olarak gördüğünü ve hizmet verebileceğini söyledi. Biz de kendisinden yolların asfaltlanması için destek istedik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar ve ilçemizi güzelleştirmemizde bize yardımcı oldular. Bu yüzden başta Kocadon olmak üzere yol çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Yatağan’a gelerek yollarda incelemelerde bulunan Kocadon ise,  “Asfalt plentimizde günde ortalama 900 ton sıcak asfalt üretir hale geldik. Bu konuda bizden zaman zaman talepte bulunan diğer belediyelerimizi de elimizden geldiğince Bodrum Belediyesi olarak desteklemeye çalışıyoruz ki, hiçbir vatandaşımız mağdur kalmasın. Bodrum yarımadasında birçok sokak ve caddede çalışmalarımızı mevsimsel şartları da göz önünde bulundurarak sürdürüyoruz. Bilgimiz ve tecrübemizle bu çalışmaları iş birliği içinde tüm vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Muğla’nın 13 ilçesiyle işbirliği yapmaya hazırız” demişti.

İki belediyenin işbirliğinde Yatağan’da gerçekleştirilen çalışmalar, vatandaşların beğenisini kazandı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 09:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali asaf
Ali asaf - 1 yıl Önce

Cokkkk iyiiiii

SIRADAKİ HABER